انشا درباره اربعین حسینی

انشا درباره اربعین حسینی

انشا درباره اربعین حسینی

اربعین روز بیستم ماه صفر است که چهل روز بعد از واقعه غم انگبز و دلخراش عاشورا است . مسلمانان شیعه جهان در این روز مراسم سوگواری به یاد امام حسین (ع) و هفتاد و دو تن از یاران با وفایش که در روز عاشورا به دست لشکریان یزید شهید شدند برگذار می کنند.

در ایران سوگواری بیشتر در ماه‌های محرم و صفر و به ویژه اربعین برگزار می‌شوند. معمولاً هر مجلس روضه از دو بخش زنانه و مردانه تشکیل می‌شود.
برخی روضه‌ها ممکن است کاملاً زنانه باشند و گاه کاملاً مردانه.
مجلس روضه ممکن است در خانه تشکیل شود و یا در تکیه ها، مساجد و حسینیه ها برپا شود.که مجلس روضه معمولاً با قرائت قرآن و یا زیارت عاشورا شروع می شودو از سخنرانی و ذکر مصیبت هم تشکیل می شود.
همه ساله در روز اربعین حسینی شیعیان دنیا در شهر کربلا محل دفن امام حسین ع و بارانش جمع می شوند و به عذاداری می پردازند.در مورد ورود خانواده ی امام حسین به کربلا در راه باز گشت از شهر شام به مدینه در روز اربعین نویسندگان تاریخ مطالب مختلفی نوشته اند.
اما مشهور ترین انها در بین شیعبان به این صورت است که امام سجاد ع به همراه خانوادی امام حسین ع در راه بازگشت از به شهر شام به کربلا رفته و در روز اربعین موفق به زیارت قبر مطهر امام حسین ع و یاران با وفایش شده ند و پس از سه روز عذاداری و ماتم در غم از دست دادن شهیدان کربلا به مدینه شهر پپامبر بازگشتند و همچنین دربین شیعیان مشهور است که امام سجاد ع سر مطهر امام حسین ع را در روز اربعین در کنار بدن شریف آن حضرت قرار داد .
لعنت خدا بر ظالمان جهان
گردآوری توسط: تحقیقستان
2443

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان