انشا درمورد اب که یک جا ماند می گندد

انشا درمورد اب که یک جا ماند می گندد

انشا درمورد اب که یک جا ماند می گندد

در گوشه ایی از این دنیا پادشاهی جاهل و مستبد حکم فرمایی می کرد که به اهالی شهر زور می گفت و ان ها را تحت فشار می گذاشت و اب قنات را جیره بندی کرده بود و مردم از کم ابی قصد ترک شهر و خانه هایشان کردند و پادشاه به نوبه ی خودقصد ذخیره کردن اب را داشت .

گذشت و گذشت تا اینکه شهراز مردم خالی شد و اب قنات پر شد . پادشاه که تک و تنها مانده بود با تعداد کمی خدمتکار در حالی که مخزن های قنات سر ریز شده بودند اما همین که قصد خوردن از اب قنات شد متوجه شد که اب مزه و رنگ و بوی بسیاری بدی داشت.بسیار خشمگین شد و فریاد ها سر می داد.

مشاور اعظم را صدا زد تا به پیش پادشاه برود و پادشاه از او علت این اتفاق پرسید،مشاور با ترس و لرز فراوران گفت اب که یک جا ماند می گندد.

اب باید جاری باشد.پادشاه ان لحظه از ظلمی که به مردم شهر کرد بسیار پشیمان شد و با درد و غم فراوان در اوج تنهایی روح از بدنش خارج شد و به اسمان ها رفت.

از این مثل اینگونه نتیجه می گیریم که انسان ها نیز باید مانند اب جاری باشند و حرکت کنند و در مسیر زندگی هرگز هیچ انسانی با یکجا ماندن و گوشه نشینی به توفیق نرسیده است و همینطور می توان مثال زد که انسان باید دست به راه های مختلف بزنند تا مسیر حقیقی زندگی خود را پیدا کنند.

هیچ کس تا بحال پیدا نشده است که با گوشه نشینی روزی خود را بدست اورده باشد و یا غذا و خوراکش تهیه شده است.بیاییم مانند اب جاری شویم یا در این مسیر به اب دریا می رسیم یا در عمق دره می رسیم.اب دریا به کمال می رسد یا اب دره به یک جایی می رسد و می گنند.

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : آب که یک جا بماند می گنددآب که یکجا بماند می گندد یعنی چهاب که یک جا ماند می گنددانشا آب که یک جا بماند می گنددانشا اب که یک جا ماند می گنددانشا با موضوع اب که یک جا ماند می گنددانشا با موضوع اب که یک جا ماند می گندد پایه دهمانشا در باره اب که یک جا ماند می گنددانشا در مورد اب که یک جا ماند می گنددانشا درباره آب که یک جا بماند می گنددانشا درباره اب که یک جا ماند می گنددانشا درباره صفحه 39 دهمانشا درمورد آب که یک جا بماند می گنددانشا درمورد اب که یک جا ماند می گنددانشا درمورد صفحه 39 دهمانشا درمورد صفحه 39 دهم با موضوع اب که یک جا ماند می گنددانشا صفحه 39 دهم با موضوع اب که یک جا ماند می گنددانشا صفحه 39 پایه دهمانشا پایه دهمانشا پایه دهم با موضوع اب که یک جا ماند می گنددباز افرینی مثل اب که یک جا بماند می گنددبازنویسی ضرب المثل آب که یک جا بماند می گنددبازنویسی مثل آب که یک جا بماند می گنددبهترین سایت انشاتحقیق اب که یک جا ماند می گنددسایت انشای خوبضرب المثل آب که یک جا بماند می گنددمثل اب که یک جا بماند می گنددمقاله اب که یک جا ماند می گنددگسترش ضرب المثل آب که یک جا بماند می گندد
2476

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقستان
توسط
تومان

از آخرین مقالات و تخفیفات هیجان انگیز تحقیقستان باخبر شوید!

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .