انشا درمورد اتش نشانان

انشا درمورد اتش نشانان

انشا درمورد اتش نشانان

قدیم ترها هر زمانی که کلمه «آتش نشان» را می شنیدم، تصویری در درون ذهنم شکل می گرفت. مردانی را می دیدم که لباس های ضد حریق به تن دارند و هرکجا که آتش باشد آنرا خاموش می کنند. می دانستم مردانی هستند که از روز اولی که این شغل را انتخاب کرده اند پذیرفته اند که باید با آتش دست و پنجه نرم کنند.

انشا درمورد اتش نشانان

این مردان، میان ما بودند و هستند. اما شاید غیرت و از خودگذشتگی شان را خیلی وقتها در خاطر روشن نگاه نداشتیم.

این تصاویر همیشه همراه من بود. از کنار هر آتش نشانی که رد می شدم این تصاویر در ذهنم مرور می شد.

تا اینکه سال پیش در همین روزها، ۳۰ دی ماه ، اتفاقی افتاد که آن تصاویر به شدت عوض شدند.

عجیب بود. ساختمان پلاسکو آتش گرفت و سوخت و در آخر فرو ریخت اما در این میان مردانی که دیگر از جنس زمین نبودند با تمام شجاعتشان رفتند تا شاید بتوانند کاری بکنند و تلفات و خرابی های آن حادثه را کاهش دهند.

اما افسوس و صد افسوس که رفتند و سوختند و تنشان طعمه ی آتشی لعنت شده شد.

آنان تنشان سوخت و قلبشان پرکشید به سوی آسمان…

تن ما اما صدمه ای ندید، قلبمان….

قلبمان سوخت، سوخت و اشک ریختیم.

ایران عزادار شد، قلب و روح تمام هموطنانمان سوخت و در اندوهی بدون چاره فرو رفت.

هنوز که هنوز است، قلبم تیر می کشد وقتی حتی برای چند لحظه به حرارت داغی فکر می کنم که تن و بدن برادرانمان را در پلاسکو سوزاند.

امیدوارم از این جنس اتفاقات دیگر برای هیچکدام از هموطنانمان رخ ندهد و بیش از پیش شاهد سربلندی و شادی مردم عزیز کشورم ایران باشم.

به احترام سالگرد آن قهرمانان ، در انتهای این انشا فاتحه ای نثار روحشان می کنیم…

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : آتش سوزی پلاسکوآتش نشانآتش نشانانادبیات و شعرانشا آتش نشانانشا آتش نشانانانشا اتش نشانانشا از آتش نشانانشا از آتش نشانانانشا در مورد آتش نشانانشا در مورد آتش نشانانانشا درباره آتش نشانانشا درباره آتش نشانانانشا درمورد آتش نشانانشا درمورد آتش نشانانانشا درمورد اتش نشانانتاریخ دقیق حادثه پلاسکوتاریخ وقوع حادثه پلاسکوتحقیق در مورد آتش نشانتحقیق در مورد آتش نشانانتحقیق درباره آتش نشانتحقیق درباره آتش نشانانتحقیق درمورد آتش نشانتحقیق درمورد آتش نشانانتسلیت پلاسکوحادثهحادثه پلاسکوروز وقوع حادثه پلاسکوسالگرد حادثه پلاسکوفرهنگی و هنریمقاله در مورد آتش نشانمقاله در مورد آتش نشانانمقاله درباره آتش نشانمقاله درباره آتش نشانانمقاله درمورد آتش نشانمقاله درمورد آتش نشانانموضوع انشاموضوع انشا آتش نشانموضوع انشا آتش نشانانوقوع حادثه پلاسکوپلاسکوپلاسکو تسلیتپلاسکو چه روزی اتفاق افتادپلاسکو چه روزی ریختپلاسکو کی ریخت
2443

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان