انشا درمورد بهترین رویداد زندگی من

انشا درمورد بهترین رویداد زندگی من

انشا درمورد بهترین رویداد زندگی من

عید فطر سال ۹۶ ، بعد از یک ماه روزه داری همراه خانواده در سفری زیارتی به مشهد مقدس رفتم . این رویای زیبای من است که هر لحظه میتوانم به شهر بازی ذهنم پربکشم و این رویا چقدر زیبا در مینیاتور ذهنم نقش بسته.


می خواهم با قلم زمان آن را بهترین تابلوی زندگی ام کنم واین رویا همان خاطرات سفرم است و من خالق بی همتای آنم، آنقدر بی همتا که فلک و چشم انداز هایش به حیرت بیفتند وچرخش آن برای ثانیه ای از کار بیفتد.

به راستی که خداوند آبی تر از آبی آسمان است. همان کسی که آتش عشقش را درقلب آدمیان شعله ور کرد، تاشاید انسان ها برای خاموشی این آتش آبی از جنس رازونیاز را روی آن بپاشند.

چندیست که روحم سکوت می طلبد، سکوتی پر از آرامش. چندیست که آتش عشق او دروپیکر قلبم را خاکستر کرده است. چندیست که دستانش بی قراری هایم را در آغوش نکشیده ومن درپی آرامش عازم سفری شده ام که مرا از زمستانی که برای خود ساخته ام می رهاند.

صدای قدم های خسته ی زمان گویای تاریکی هواست ومن شاهد تن خسته ی تاریکی ای هستم که بال های خویش را نه تنها برچهره ی دلنواز آسمان بلکه به تمامی زمین گشوده است.

گویا تمامی طبیعت زندانی قفس تنگ تاریکی شده است و مهرسکوت برلبان آنها سخن از اسارتشان میگوید.

اما تنها چیزی که زیبایی بی نظیرش را به نمایش گذاشته است مرواریدیست که سفیدی اش چشم را نوازش میدهد، گویا ماه در گلوی تاریکی آسمان گیر کرده است همچو ما انسان ها که گاهی در گلوی زندگی گیر میکنیم و همین مانع سخن گفتنمان میشود واعتراف میکنیم که کم آورده ایم. همانگاه یادمان می افتد که خداوند نظاره گر ماست و آن زمان است که نوری عظیم در قلبمان می تابد.

هنگامی که وارد صحن حرم شدیم این موجی از گرما و آرامش بود که روح مارا نوازش کرد و به اعماق آن تزریق شد. می ایستم وبه امام سلام میدهم ، انگار که اشکانم بازی کودکانه شان را از سر گرفته اند.

این چه حال و هوایی است که حالم را دگرگون میکند.

به اطرافم که می نگرم سیلی از مردم را می بینم که بی تابانه با خالق خود مشغول رازو نیاز هستند. اینجاست که یخ گناهان آب می شود ونهال پاکی در آغوش خاک قلب می روید. اینجاست که طلسم دیدگان شکسته میشود و قطره های اشک سعی در پاره کردن زنجیر گناهان دارند.

در این اندیشه ام که ای کاش تمام ثانیه ها و لحظه های زندگی انسان مانند همین لحظاتی که در مکان های معنوی قرار دارد، لبریز از طهارت وطمانینه باشد.به امید آنکه روح او به تسلا برسد.

گردآوری توسط: تحقیقستان

2440

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان