انشا درمورد حضرت زینب و روز پرستار

انشا درمورد حضرت زینب و روز پرستار

انشا درمورد حضرت زینب و روز پرستار

به مناسبت ولادت حضرت زینب س که به افتخار او, روز میلادش را روز پرستار نام گذاری کرده اند دو انشا درباره روز پرستار در زیر آورده ایم که با هم می خوانیم

انشا درمورد حضرت زینب و روز پرستار

انشا در مورد روز پرستار

امروز که قصد نوشتن کرده ام روز تولد حضرت زینب (س) می باشد. نام حضرت زینب را که می شنوم به یاد صبر و استقامت و شیردلی او می افتم که معلمانمان و پدر و مادرهایمان از کودکی در گوشمان خوانده اند.

و اما چه نامگذاری زیبایی بود اینکه روز میلاد حضرت زینب (س) را «روز پرستار» نام نهادند.

واقعا پرستاران از صبورترین و زحمتکش ترین قشرهای جامعه می باشند. شب هایی را که تا صبح بر بالین بیماران و نیازمندان به مراقبت، می گذارنند و توقعی هم ندارند که اجر آنچنانی برای این همه زحمت و از خودگذشتگی شان به آنها بدهند.

کاش توجه و تبریک و خسته نباشید گفتن هایمان، تنها مختص یک روز نباشد. کاش همیشه در یادمان بماند که کسانی هستند که زندگی شان را وقف دیگران کرده اند و حتی زندگی شخصی شان را هم گذاشته اند تا بقیه در آسایش بیارمند.

امروز تنها بهانه ای بود برای نوشتن از این عزیزان ، باشد تا خاطرمان را مملو از یاد آنان کنیم و برای خسته نباشید گفتن، هر روز را فرصتی بدانیم.

روز پرستار و ولادت حضرت زینب مبارک باد…

انشا درمورد حضرت زینب و روز پرستار

انشا در مورد روز پرستار

همه ساله پنجم جمادی الاول ولادت حضرت زنیب کبری سلام الله علیها را به عنوان روز پرستار گرامی میداریم. علت نام گذاری این روز به نام روز پرستار این است که حضرت زینب پرستاری امام زمانش حضرت زین العابدین علیه السلام و دیگر بیماران و مصیبت زدگان اهل بیت را برعهده داشت، و ضمن این که رسالت مهم نگهداری و تبلیغ از نهضت حسینی را به خوبی انجام داد، از پرستاری بیمار کربلا نیز با تحمل آن همه سختی ها و ناملایمات، آنی فروگذار نبود و تا آخرین رمق، دین خود را به مکتب و رهبرش ادا کرد.

درود بی پایان خداوند بر این بزرگ بانوی اسلام باد.

نکته ای که لازم است به آن اشاره کنیم این است که: حیف است زینب را پرستار بیمار بخوانند زیرا پرستاری از بیمار یکی از کوچک ترین مسؤولیت های زینب(س) بود، و هر چند پرستاری وظیفه سنگین و ارزشمندی است و پرستار متعهد باید با صبر و حوصله، تحمل هر نوع ناملایمات برای انجام خدمتش بنماید و چنین کاری از عهده هر کس برنمی آید ولی با این حال مقام زینب، آن قدر والا و عظیم است که او را پرستار نهضت و انقلاب حسینی باید بنامیم، زیرا این پرستاری به مراتب مهم تر و سرنوشت سازتر از پرستاری بیمار بود.

زینب(س) نقش نگهداری از قیام خون بار حسینی را بر عهده داشت که قطعا اگر او این بار را بر دوش نمی گرفت، خون حسین(ع) پایمال می شدو بسیار دشوار بود که نهضت ابی عبد الله علیه السلام به مردم اعلام و ابلاغ گردد و شاید بدون اسارت خاندان رسول الله و پیش تازی زینب کبرا(س) در رسوا نمودن هیئت حاکم، و تبلیغ او از انگیزه قیام برادرش، یزیدیان به هدف پلید خود نائل می آمدند و نام رسول الله(ص) را نه تنها از مناره های مساجد بلکه از تاریخ، پاک و محو می کردند و این بود نیت شوم آنان.

و زینب با مجاهدت و قیام شجاعانه خویش در برابر زورگویان و همچنین فریب خوردگان زمانش، آن چنان از قیام حسین دفاع کرد که تا قیام رستاخیز، همانند او نه در مردان و نه در زنان، وجود ندارد و این نام جاودان و مقدس برای همیشه با عظمت و شامخ باید برده شود.

انشا درمورد حضرت زینب و روز پرستار

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : انشا با موضوع پرستارانشا حضرت زینبانشا در مورد حضرت زینب و روز پرستارانشا در مورد روز پرستارانشا در مورد شغل پرستاریانشا درباره حضرت زینب و روز پرستارانشا درباره روز پرستارانشا درباره شغل پرستاریانشا درمورد حضرت زینب و روز پرستارانشا درمورد روز پرستارانشا درمورد پرستارانشا روز پرستارانشا زیبا حضرت زینبتاریخ روز پرستارتبریک روز پرستارتبریک پرستارتحقیق حضرت زینبتحقیق در مورد روز پرستارتحقیق درمورد حضرت زینبتحقیق کامل حضرت زینبتولد حضرت زینبروانشناسیروز تولد حضرت زینبروز پرستارروز پرستار 96روز پرستار تولدروز پرستار مبارکروز پرستار ٩٦روز پرستار ۹۶روز پرستار96شعر روز پرستارشعر روز پرستار کودکانهشعر کودکانه برای حضرت زینبشعر کودکانه حضرت زینبشعر کودکانه در مورد تولد حضرت زینبشعر کودکانه در مورد حضرت زینبشعر کودکانه در مورد روز پرستارشعر کودکانه در مورد میلاد حضرت زینبشعر کودکانه در مورد ولادت حضرت زینبشعر کودکانه درباره حضرت زینبشعر کودکانه درباره روز پرستارشعر کودکانه درباره ولادت حضرت زینبشعر کودکانه درمورد روز پرستارشعر کودکانه روز پرستارعلوم انسانیعکس تبریک روز پرستارعکس روز پرستارعکس روز پرستار مبارکعکس نوشته روز پرستارعکس پروفایل روز پرستارمتن انشا حضرت زینبمتن برای روز پرستارمتن تبریک روز پرستارمتن روز پرستارمتن زیبا روز پرستارمقاله حضرت زینبمقاله درمورد حضرت زینبمقاله کامل حضرت زینبموضوع انشا درباره روز پرستارموضوع انشا درمورد روز پرستارموضوع انشا روز پرستارولادت حضرت زینبولادت حضرت زینب و روز پرستارپرستارپروفایل روز پرستارپیام تبریک روز پرستارپیام روز پرستار
2442

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان