پایه هفتممتوسطه اولکمک آموزشی

انشا درمورد خواب

انشا درمورد خواب

هر روز ۲۴ ساعت  دارد که ما تقریبا هشت ساعت از آن را می خوابیم و امکان دارد که ما در طول شب خواب ببینیم. گاهی خواب های ترسناک و وحشتناک که بعد از بیدار شدن احساس ترس و دلهره می کنیم.

گاهی هم  خواب های زیبا و جذاب که دوست نداریم با بیدار شدن این رویا  تمام شود و بعد از باز کردن چشمان حس خیلی خوبی داریم و با انرژی خیلی بالایی طول روز خود را سپری میکنیم.

 دیدن خواب در طول شب به خیلی از چیزها بستگی دارد: مثلا با خوردن غذا های پر چرب و یا زیاد از حد یا دیدن فیلم های اکشن و ترسناک امکان دارد خواب های ترسناک  به سراغ ما بیایند و یا برعکس با خوردن غذای سبک و به موقع و دیدن فیلم های مناسب  سن خود خوابی زیبا و دلنشین می بینیم.

انشا درمورد خواب


انشا درباره خواب

خواب ضروری ترین نیاز هر انسان است که اگر فردی به هر دلیل از آن محروم شود، هیچ سودی از زندگی نخواهد برد و تمام عمرش با درد و شاید زجر سپری شود. سلول های مغز با خواب کافی تکامل یافته و قشرهای مختلف مغز می تواند کار خود به خوبی انجام دهد.

خواب و رویا شیرین ترین بخش زندگی است که میزان آن در هر سنین متفاوت است. مقدار خواب مورد نیاز برای یک نوزاد دو روزه با یک کودک 4 یا 5 سال متفاوت است. بزرگسالان به ویژه زنان به خواب بیشتری نیاز دارند.

خواب و رویا چنان لذت بخش است که گاهی ما را تا آسمان و بهشت و جهنم می برد و زمانی هم سوار یک هواپیما و یا در یک جزیره دور افتاده پیاده می کند. گاهی مانند یک پرنده تا دریاهای دور می رویم و زمانی بر فراز یک قله پیاده می کند و مجبور می شویم که ساعت ها بدویم و فقط منتظر کسی می مانیم تا ما را از خواب بیدار کند.

گاهی در خواب برای مغز اتفاقاتی رخ می دهد که انسان را در شرایط بدی قرار می دهد، در این حالت که بختک خواب نام دارد، نیمی از مغز بیدار است و نیم دیگر در حالت بخواب بوده و فرد دچار حالات بسیار بدی می گردد.

در این حالت فقط یک محرک خارجی می تواند فرد را از این حالت سخت نجات دهد، یک ضربه به پا و یا دست که منجر به بیداری گردد، مغز را به طور کامل از خواب بیدار می کند.

بهتر است انسان در طول روز حدود ۳۰ دقیقه خواب با کیفیت داشته باشد، تا بتواند قوای خود را تجدید نموده و به امور روزانه خود ادامه دهد.

خواب را جدی بگیریم و برای خود برنامه ای کافی داشته باشیم و در طول روز به استراحت بپردازیم، اتاق خوابمان مناسب هوای هر فصل باشد و هنگام خواب در ان احساس راحتی داشته باشیم. از خوابیدن های طولانی مدت و با دارو خود داری کنیم و در صورت داشتن اختلال خواب با متخصص درمان این مشکل در میان بگذاریم.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ به این مقاله امتیاز بدید

میانگین رتبه 2.4 / 5. تعداد امتیاز ها: 12

تا حالا امتیازی ثبت نشده است! برای این مقاله امتیاز ثبت کنید.

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا