انشا درمورد زیان های بی سوادی

انشا درمورد زیان های بی سوادی

بی سوادی یکی از معضلات جامعه به شمار می آید و گاهی اوقات خسارات جبران ناپذیری بر افراد جامعه و جامعه می گذارد. این خسارات ممکن است راه جبران نداشته باشد برای مثال می توان گفت فرد بی سواد اگر بعلت بی سوادی دارویی را اشتباهاً بخورد ممکن است موجب مرگ یا عوارض بسیار بدی گردد.

به طور کلی می توان گفت بی سوادی بر اقتصاد وفرهنگ وبهداشت وعدم پیشرفت هر جامعه ای اثر دارد.

سواد چیست؟

تعریف عامه :

سواد یعنی توانا یی خواندن و نوشتن یا به عبارتی سواد وسیله ی ارتباط بر قرار کردن با مکتوبات است.

اما اثر مشخص بیسوادی بر جامعه چیست؟

بیسوادی موجب می شود فرد نتواند شغل مناسب پیدا کند.بیشتر بزرگسالان بیسواد از نظر اقتصادی وضعیت خوبی ندارند.توان کسب در آمد ،و نیز توانایی آنها به مشارکت خلاّق در فعالیت های اجتماعی محدود است.عدم اشتغال یا اشتغال محدود آنها نیز ممکن است در ارتباط با سرمایه گذاری عمومی موجب هدر رفتن منابع مالی جامعه شود.بیسوادی موجب کاهش توانایی فرد در ترقی زندگی شخصی و حیات اعضای خانواده می شود.

از نظر شخصیتی ، بیسوادان بزرگسال با روشها و برنامه هایی که افراد با سواد برای حل مشکلات به کار می بندند ، بیگانه اند.افراد بیسواد قادر به کمک به فرزندان خود در امر آموزشی نیستند و نمی توانند سرمشق خوبی در امر مطالعه به حساب آیند.-افراد بیسواد اغلب عادات ضعیفی در فراگیری و رفتار های مشابهی نسبت به مسایل آموزشی فرزندان خود دارند

حتما بخوانید  باران نگار

گردآوری توسط: تحقیقستان

۰

برچسب ها

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

یک نظر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن