انشا درمورد شهر ناامیدی

انشا درمورد شهر ناامیدی

گاه نمیدانم چه انشایی را بهانه کنم تا از حال آنکه روحم با اوست آگاه شوم؛این بار که تنهایی را بهانه کردم فردا چه کنم.باز هم جمعه شد و باز هم دلم تا مژه هایم گرفته است دلم یک تب شدید میخواهد یک هوای بارانی ، یک اتاق تاریک و یک گریه طولانی.دلم خدا را میخواهد…


با دلی گرفته کنج اتاقم نشسته بودم از پنجره ناامیدی به بیرون نگاه می کردم فنجان چای را از روی میز برداشتم و دو حبه قند آغشته به آن کردم و باز توی فکر غرق شدم چه دنیای عجیبی است همه رهگذران با اندکی ناامیدی راه می رفتند و راه می رفتند.از چهره هایشان معلوم بود دلشان فریاد میزند ؛ پر از غم بود حالم دگرگون شد.

بعضی ها میخندیدند ولی از چهره هایشان معلوم بود که بیصدا گریه میکنند بی صدا فریاد میزنند. خیلی سخته که خودت علت لبخند شوی و دلت در همه حالات پر از غم باشد.هوا ابری بود.دل منم ابری بود.باد می وزید درختان به حال خود نبودند.اینجا چه شهری است؟!؟اینجا کجاست؟!؟شهر ناامیدی!!

چشمانم میچرخید باران اشک در چشمانم به غم می نشیند و کم کم اولین قطره اشکم مانند رودی از کوه جاری میشود! گونه هایم را لمس میکند و به گوشه ای می غلطد آن چیزی که روبرویم بود باور نکردنی بود. کودکان بازی می کردند ، خوشحال بودند ، میخندیدند.دنیای بچه ها بهترین دنیای کودکانه است.

دنیایی بی غم،دنیایی بدون ناراحتی..هر چقدر هم بخواهند ناراحت باشند بازهم خوشحالی دارند.زندگی در این شهر غیرممکن است شهری که مردم هایش با اندکی ناراحتی و ناامیدی روزشان را سپری میکنند شب ها ،روزها حتی ماه ها و سال ها می گذرد اما آنها غرق ناامیدی و ناراحتی هستند و بااینکه غم دارند ولی بازهم روبروی انسان های اطرافشان تظاهر به خوشحالی میکنند و لبخند میزنند.

دوست داشتم چند روزی نباشم تا شاید کسی نبودنم را حس کند؛ یا اصلا کسی دل تنگم بشود ، ساده بودم نمیدانستم مردمان این شهر زود انسان هارا فراموش میکنند همین که میروی جایت را دیگران در دلشان پر میکنند و تووو حتی مالک جای قبلی خودتم در قلبش نیستی.میدانی خوشی های بزرگ زیاد مهم نیست مهم اینه که آدم بتونه با چیزهای کوچک خیلی خوش باشد.باید برای زمان حال زندگی کنیم و افسوس گذشته را نخوریم.

گردآوری توسط: تحقیقستان

درباره نویسنده: حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *