انشا درمورد کلبه چوبی

انشا درمورد کلبه چوبی

انشا درمورد کلبه چوبی

به آرامی در باز شد و صدای تندتند نفس زدنش مرا از خواب بیدار کرد. با ترس از رختخواب بلند شدم. فانوس را روشن کردم، به طرف در رفتم… یک خانم تنها در جنگل به آن بزرگی… عجیب بود . درطول این ۱۴ سال اولین باری بود که چنین چیزی میدیدم.

کمی به من نگاه کرد. انگار اوهم شوکه شده بود. فکر میکرد کسی در این کلبه زندگی نمیکند… سالها بود برای فرار از آلودگی و سر و صدای شهر به طبیعت و هوای پاک پناه برده بودم.

لذت بخش بود… زندگی در جنگل های سر سبز و بی سر و صدا… کنار خانم ایستادم. چهره اش آشنا بود … آشنا اما غریبه… به او گفتم: هوا بارانیست، بفرمائید داخل!

یک چایی داغ در این هوای بارانی لذت بخش است… لبخندی به نشانه تایید زد و داخل آمد. چوب ها را روی آتش گذاشتم تا بیشتر شعله ور شوند و کلبه را گرم کنند . پالتویی که در گوشه اتاق به گیره لباسی چوبی آویزان بود را روی شانه هایش انداختم. چهره اش مهربان بود. خیلی آرام باصدایی لرزان گفت: فکرکردم کلبه خالیه، معذرت میخواهم…

گفتم: ایرادی ندارد من هم در این جا تنها زندگی میکنم… اسمش را پرسیدم… با لبخندی که با کمی استرس همراه بود، گفت:مریم…

برایش سرتکان دادم و خودم را معرفی کردم. تا نزدیکی طلوع باهم حرف زدیم… ساعت چند دقیقه ای از ۴ گذشته بود… باران شدت بیشتری گرفته بود…

صدای زوزه گرگ ها و نوک زدن دارکوب ها به درختان بلوط فضای جنگل را زیباتر کرده بود… از گذشته هایمان میگفتیم که یک چیز توجه مرا جلب کرد و آن نام مشترک مدرسه و شهر محل تحصیل بود…

بعد از لحظاتی فهمیدم کیست… چقدر عجیب بود… بعد از ۲۰سال دوست دوران دبستانت را کاملا اتفاقی ببینی… وقتی او هم فهمید دختری هستم که در دبستان کنارم مینشست ۲،۳دقیقه ای مات و مبهوت به یکدیگر نگاه کردیم و بدون مکث همدیگر را در آغوش گرفتیم.

خانمی شده بود برای خودش آن دختر کوچولویی که روز اول مدرسه از مادرش جدا نمیشد و بعداز رفتن مادرش گریه می کرد…

حالا درجنگل به آن بزرگی … تنها … درشب … جالب بود … میگفت برای تحقیق آمده بود و درجاده که حدودا با کلبه من ۸ کیلومتر فاصله داشت ماشینش خراب شده است و مجبور شده پیاده بیاید و کمک ببرد که سر از وسط جنگل درآورده.

آنشب شب زیبایی بود … صدای باران … کلبه چوبی … آتش گرم … و دوست دوران دبستان …

خدایا شکرت…

گردآوری توسط: تحقیقستان

2476

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تحقیقستان
توسط
تومان

از آخرین مقالات و تخفیفات هیجان انگیز تحقیقستان باخبر شوید!

  • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .