کانال تلگرام تحقیقستان
خرید لایسنس نود 32

انشا در مورد کره‌ زمین

انشا در مورد کره‌ زمین

کره از لایه های مختلفی تشکیل شده مثل پوسته،گوشته،هسته،بین این سه تاموادهای دیگری نیزوجوددارد. مثل: سنگ کره،لایه های ابی،خاکیِ درون کره و… کره زمین لایه هاوعملکردهای مختلفی دارد مانند ماانسان ها..

هرکدام از بخش ها و وظیفه ومسئولیت خودرا برعهده دارند.انسان هاازدرون کره خبری ندارند.ولی با تجهیزات جدیدوعلم دانشمندان از بخش کمی جزئیات کره زمین باخبرمی شوند.

کره مکانی است که دردنیا از اب وهوای برخورداراست که باتمام موجودات زنده سازگاری دارد.کره زمین تنهاسیاره ای است که موجودات زنده در ازادانه بدون هیچ مشکلی درآن زندگی میکنند.

هرمکان وجایی را نمی توان کره زمین گفت.کره زمین سیاره ایست درآسمان هرچیزی در روی کره زمین است وقتی کره درمدت و زمان معینی میچرخد باجاذبه کره انها نیز در جای خود باقی می مانند و هیچ تغیری درآن بوجود نمی آید.

کره زمین از آبو هوا و چیزهای خاصی برخوردار است واین عمل باعث میشود که از باقی سیاره ها متفاوت و جذابتر باشد.

کره زمین گرداست…. آیا با خود تاکنون فک کرده اید که چرا کره زمین شکل گردی دارد

جواب این سوال اینطوراست که کره زمین همان بهشت سرسبز بایددرزمان های خاص به دور ماه و خورشید بگردد تا روزوشب بوجود آید.

وقتی شب است‌ نصف دیگرش روز است این عمل در مدت خاص بوجودمی اید. کره زمین مکان زندگی است اگرنبود ما موجودات زنده نیز نبودیم.اگر در کره زمین اب نبود زندگی دشوارمیشد موجودات زنده نیاز به اب دارند،زیرا اگراینگونه بود هیچ موجود نیزنبود.

تاحالا ب این فکرکرده اید که کره زمین می تواند اسباب بازی باشد.

بله.از نظرکودکان اینگونه است وقتی درتلویزیون،مجله،کتاب ها،و…می بینند فکرمیکنند اسباب بازی است ب همین دلیل اسباب بازی اش درست شده است

ولی این کره زمینی که ما میگوییم بزرگتر و با بهتر از چیزیست که به آن گفت اسباب بازی…

منبع: تحقیقستان

درباره نویسنده: حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *