انشا فاطمیه

انشا فاطمیه

انشا فاطمیه

تو ستون استحکام عرشی بانو! این گونه بر زمین نیفت!برخیز؛ وگرنه آسمان بر زمین سقوط خواهد کرد. برخیز و چنین رنجور به دیوار تکیه نده که تمام عالم به تو اتکا دارد.برخیز! همه زخم هایت را پنهان کن تا دشمن، آرزوی پیروزی را برای خویش به گور ببرد.

هنوز باید باشی. هنوز اسلام نیازمند خطبه های توست. هنوز امیرالمؤمنین علی(ع) انقلاب و غیرت فاطمی تو را پشتوانه خویش می خواهد. برخیز و با همین نیمه جان مجروح، با همین پیکر زخم خورده در کوچه های شهر جاری شو.

در تمام خانه های خواب برده را با دست های عصمت خویش بکوب تا بیدارشان کنی؛ تا تنها ماندن حجت خداوند را بدانند و به پا خیزند، تا پای مال شدن وصیت و میراث رسول را سکوت نکنند.

پس از تو غمگین نباید بود.

اکنون که تو رفته ای، تمام دردهایت به پایان رسیده اند. اینک در جوار پیامبر خاتم نشسته ای و بی شک، غصه هایت را سر بر دامان او از یاد می بری. امّا اندوه من از بی تو ماندن است…، از تنها شدنِ حقیقت بر روی این خاک پرفریب…، از درد دل های تلنباری که پس از تو تنها قلب پرسکوت چاه، یارای شنیدنش را خواهد داشت.

تو را پنهان از چشم های بخیل روزگار به خاک سپردم تا حسرت دیدار مزارت تا قیامت، دل های گنه کارشان را به آتش بکشد. تو را که ناموس حق بوده ای، دور از دست ها و چشم های نامحرم زمین دفن کردم. بگذار همه تا ابد بدانند دختر معصوم رسول خدا (ص) چنان از امت خویش در ستم بود که نخواست هیچ کس نشان مزارش را بداند. بگذار این بی نشانی، به نشانه اعتراضی ابدی در دل تاریخ جاودانه شود.

اینک من برای روزهای بعد از این غمگینم؛ روزهایی که باید بی تو نفس کشید و سکوت کرد و خون دل خورد. من برای این دنیای ستم کار و در غفلت غمگینم که از این پس قرار است نشانه های خداوند را بر روی زمین، یک به یک بیازارند و بر گمراهی خویش بیفزایند. از این پس اندوه من ابدی است؛ تا آن زمان که به تو بپیوندم.

شانه ای که پس از تابوت تو خسته و غمگین به خانه بازمی گردد، هیچ آرزویی جز ندیدن دنیا ندارد. دیگر دنیا با تمام فراخی اش برای من تنگ است؛ وقتی تو را در هیچ جای زمین نمی توان سراغ گرفت.

دیگر هیچ کس انگار در دنیا نیست؛ وقتی بین ازدحام مردم، بانوی بهشتی من حضور ندارد.

آه بانو! این کلبه محقر با تو فردوس برین بود برای من…، برای من و فرزندانی که دیگر طاقت نگاه های سوگوارشان را ندارم.

وقتی که تو بودی، سفره خالی و بی رونقمان گوارا بود؛ آنچنان که گویا مائده های آسمانی برایمان پهن بود و گرسنگی را کنار این سفره بی نان، با شمیم بهشتی تو از یاد می بردیم.

بانو! هنوز زمین نیازمندت بود. هنوز گرسنگان مشتاقند که در خانه تو را بکوبند و تو افطار فقیرانه خود و خانواده ات را انفاق کنی و با لب های روزه دار، از خداوند بشنوی که: «وَیُطْعِمُونَ الطّعَامَ عَلَی حُبّهِ مِسْکِیناً وَیَتِیماً وَأَسِیراً»

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : اس ام اس ادبی تسلیت حضرت فاطمهاس ام اس ادبی شهادت حضرت فاطمهاس ام اس تسلیت شهادت حضرت فاطمهاس ام اس روضه حضرت فاطمهانشا در مورد ایام فاطمیهانشا در مورد حضرت فاطمهانشا در مورد شهادت حضرت زهراانشا در مورد شهادت حضرت فاطمهانشا درباره ایام فاطمیهانشا درباره حضرت زهراانشا درباره حضرت فاطمهانشا درباره شهادت حضرت زهراانشا درباره شهادت حضرت فاطمهانشا درمورد ایام فاطمیهانشا درمورد حضرت فاطمهانشا شهادت حضرت زهرابنر شهادت حضرت زهراتراکتتراکت ایام فاطمیهتراکت برای ایام فاطمیهتراکت شهادت حضرت زهراتراکت شهادت حضرت فاطمهتسلیت حضرت فاطمهتسلیت شهادت حضرت فاطمهحضرت زهرا سلام الله علیهادکلمه شهادت حضرت زهرادکلمه شهادت حضرت فاطمهدکلمه شهادت حضرت فاطمه زهرادین و اندیشهدین و مذهبشعر ایام فاطمیهشعر ایام فاطمیه 96شعر کودکانه در مورد شهادت حضرت زهراشعر کودکانه در مورد شهادت حضرت فاطمهشعر کودکانه درباره شهادت حضرت زهراشعر کودکانه درباره شهادت حضرت فاطمهشعر کودکانه درمورد شهادت حضرت فاطمهصلوات حضرت زهرافاطمه زهرا سلام الله علیهافضایل حضرت زهرامتن ادبی تسلیت حضرت فاطمهمتن ادبی شهادت حضرت فاطمهمتن تسلیت شهادت حضرت فاطمهمتن روضه حضرت فاطمهمتن مجری شهادت حضرت زهرامتن مجری شهادت حضرت فاطمهمتن مجری گری ایام فاطمیهمتن کاربرگ شهادت حضرت زهرامتن کاربرگ شهادت حضرت فاطمهموضوع انشا ایام فاطمیهپیام ادبی تسلیت حضرت فاطمهپیام ادبی شهادت حضرت فاطمهپیام تسلیت شهادت حضرت فاطمهپیام روضه حضرت فاطمهپیامک ادبی شهادت حضرت فاطمهپیامک تسلیت شهاکاربرگ شهادت حضرت زهراکاربرگ شهادت حضرت فاطمهکاردستی شهادت حضرت زهراکاردستی شهادت حضرت فاطمه
2440

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان