انشا پنج انگشت با هم برابر نیستند

انشا پنج انگشت با هم برابر نیستند

ضرب المثل شیرین ایرانی مالامال از درس زندگی و پند حکمت آموز است، از دیرباز تا به امروز بسیار مورد استفاده قرار گرفته.این ضرب المثل شیرین در مورد برادری و دوستی میان انسان ها است که باید هم دیگر را با تمام تفاوت ها ی رفتاری بشناسیم.

اگر به آدم ها نگاه کنی میبینی که  آن ها با هم فرق دارند. بعضی از آدم ها سفید پوستند و بعضی سرخ پوست. بعضی ها زرد پوستند و بعضی سیاه پوست.

بعضی از آدم ها قد کوتاه هستند و بعضی قد بلند. عده ای از آن ها صدای بلند دارند و بعضی از آن ها صدای ضعیفی دارند. حتی در یک خانواده هم می بینی  که یک برادر  با برادر دیگرش فرق دارد. یکی از برادرها چاق است و یکی لاغر. یکی به فوتبال علاقه دارد و آن یکی به دوچرخه سواری.

ما آدم ها مثل انگشتان یک دست هستیم. انگشتان یک دست، همه انگشت هستند ولی شکل و اندازه آن ها با هم فرق می کند.

ما آدم ها هم، همه آدمیم و باید با هم دوست باشیم. ولی فرق هایی هم با یک دیگر داریم. هرکدام از انگشتان دست، کاری انجام می دهد. آدم ها هم هر کدام کاری می کنند.

حتما بخوانید  موضوع انشا درباره عید نوروز

اگر آدم ها همه شبیه هم بودند، زندگی خیلی یک نواخت و خسته کننده می شد. نباید توقع داشته باشیم که همه مثل ما باشند و مثل ما فکر کنند. همه باید هم دیگر را دوست داشته باشیم: ولی باید بدانیم که هیچ کدام کاملا مثل دیگری نیستیم.

آن چه گفتم:  توضیح این ضرب المثل شیرین فارسی است که می گوید:

پنج انگشت باهم برادرند اما با هم برابر نیستند.

گردآوری توسط: تحقیقستان

۰

برچسب ها

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن