تحقیق درباره کاربرد ماهواره ها

تحقیق درباره کاربرد ماهواره ها

تحقیق درباره کاربرد ماهواره ها

در مورد سایر کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آن ها پس از اتمام ماموریت اطلاعات جمع آوری کنید و به صورت تصویری به کلاس ارائه نمایید . در ادامه به کاربرد ماهواره ها و سرنوشت آنها بعد از اتمام ماموریت میپردازیم . با تحقیقستان همراه باشید .

کاربرد ماهواره ها در فضا:

هر ماهواره حامل تجهیزاتی است که برای انجام ماموریت خود به آن ها نیاز دارد. برای مثال ماهواره ای که مامور مطالعه کائنات است مجهز به تلسکوپ و ماهواره مامور پیش بینی وضع هوا مجهز به دوربین مخصوص برای ثبت حرکات ابرها است.

علاوه بر تجهیزات تخصصی، همه ماهواره ها دارای سیستمهای اصلی برای کنترل تجهیزات خود و عملکرد ماهواره می باشند.

از جمله سیستم تامین انرژی؛ مخازن؛ سیستم تقسیم برق .در هر یک از این بخش ها ممکن است از سلول های خورشیدی برای جذب انرژی مورد نیاز استفاده شود.

بخش داده ها و اطلاعات نیز مجهز به رایانه هایی به منظور جمع آوری و پردازش اطلاعات به دست آمده از طریق تجهیزات و اجرای فرامین ارسال شده از زمین می باشد. هریک از تجهیزات جانبی و بخشهای اصلی یک ماهواره به طور جداگانه طراحی، ساخته و آزمایش می شوند.

متخصصان بخشهای مختلف را کنار هم گذاشته و متصل می کنند تا زمانیکه ماهواره کامل شود و سپس ماهواره در شرایطی نظیر شرایطی که هنگام ارسال از سطح زمین و هنگام استقرار در مدار خود خواهد داشت آزمایش می شود.

اگر ماهواره همه آزمایش ها را به خوبی گذراند آماده پرتاب می شود.

سقوط ماهواره از مدار:

یک ماهواره در مدار خود باقی می ماند تا زمانیکه شتاب آن کم شود و در چنین حالتی نیروی گرانش ماهواره را به سمت پایین و به سمت اتمسفر می کشاند. سرعت ماهواره هنگام برخورد با مولکول های خارجی ترین لایه اتمسفر کم می شود.

هنگامی که نیروی گرانش ماهواره را به سمت لایه های داخلی اتمسفر می کشاند هوایی که در جلوی ماهواره قرار می گیرد سریعا به قدری فشرده و داغ می شود که در این هنگام بخشی و یا تمامی ماهواره می سوزد.

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : آموزشاطلاعات جمع اوری کنید علوم با موضوع کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آن ها پس از اتمام ماموریتاموزشانشاانشا درباره کاربردهای ماهواره ها پایه نهمانشا پایه نهمتحقیق جامع درمورد کاربرد ماهواره هاتحقیق در باره کاربرد ماهواره هاتحقیق درباره کاربرد ماهواره هاتحقیق درباره کاربردهای ماهواره هاتحقیق درباره کاربردهای ماهواره ها نهمتحقیق درباره کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آن ها پس از اتمام ماموریتتحقیق درباره کاربردهای ماهواره ها پایه نهمتحقیق درمورد کاربرد ماهواره هاتحقیق علوم در مورد کاربردهای ماهواره ها و سرنوشت آن ها پس از اتمام ماموریتتحقیق و مقالهتحقیق پایه نهمتحقیق کامل کاربرد ماهواره هاتحقیقستانجمع آوری اطلاعات درمورد کاربردهای ماهواره هاحمع اوری اطلاعات در مورد سرنوشت ماهواره ها پس از اتمام ماموریتدرباره کاربردهای ماهواره هادرباره کاربردهای ماهواره ها پایه نهمسرنوشت ماهواره ها پس از اتمام ماموریتعلوم پایه نهمماهواره ها چه کاربردی دارندمقاله درباره کاربرد ماهواره هامقاله درمورد کاربرد ماهواره هامقاله کاربرد ماهواره هامقاله کامل کاربرد ماهواره هانهمپایه نهمپایه نهم دبستان
2438

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان