تحقیق کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خام

تحقیق کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خام

تحقیق کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خام

در این مقاله از تحقیقستان به راهکارهای کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام می پردازیم که شامل ۸ مورد از نکات مفید و اساسی در این زمینه میباشد . با ما همراه باشید

راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت:

۱-ایجاد درآمدهای پایدار مثل :مالیات و…

۲-افزایش صادرات غیرنفتی مثل:فرش، خاویار، پسته و..

۳- جایگزین کردن صنایع سودآور اقتصادی مثل گردشگری به جای صادرات نفت.

۴-گسترش صنعت کشاورزی و معادن.

۵-جایگزین کردن مواد دیگر مانند ظروف یک بار مصرف سلولزی(پاکت میوه)

۶-جایگزین کردن انرژی های نو و پاک(موج، باد، خورشید) سوخت های زیستی و هسته ای به جای سوخت های فسیلی.

۷-صرفه جویی در مصرف انرژی.

۸- بازیافت مواد پلاستیکی و فلزی

خروج از اقتصاد نفتی به پیش گیری یا معکوس کردن افزایش ارزش واقعی پول رایج وابسته است.این امر مستلزم پول رایج،همراه با مازادهای بودجه دولت به همراه خودداری شدید بانک مرکزی از ایجاد پول است،که هر دو باعث مهارتورم می شوند.دولت نیازمند مقاومت در برابر تقاضای در حال گسترش و پس انداز درآمدهای تازه به دست آورده به منظور فراهم آوردن زمان کافی برای برنامه ریزی معقولانه و شناسایی طرح­های با درآمد بالا است.

وفور منابع طبیعی در هر کشوری موهبت محسوب می شود نه بلا.اثرات مخرب درآمدهای حاصل از صدور نفت خام غیر قابل انکار است،اما آنچه موجب می شود منابع طبیعی به مثابه آفت یا بلا عمل کنند،نحوه استفاده از درآمدهای ارزی حاصل از فروش و صادرات آنهاست.کشورهایی که با بهره گیری خردمندانه از این موهبت توانسته اند از دستاوردهای مثبت آن بهره مندشوند دچار این اثرات مخرب نمی شوند.

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : اموزشانشاانشا و اموزشانشا کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خامتحقیق درباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام علوم نهمتحقیق درباره کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خامتحقیق درمورد کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خامتحقیق علوم نهم در مورد راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خامتحقیق و مقالهتحقیق کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خامتحقیقستانتمامی انشاهای پایه نهمجمع اوری اطلاعات در مورد کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خامجمع اوری اطلاعات پایه نهمدرباره راه های کاهش وابستگی اقتصاد کشور به نفت خام اطلاعاتی جمع آوری و در کلاس در این مورد گفت و گو کنید. نتیجه گفت و گو خود را به صورت یک مقاله برای روزنامه های کثیرالنتشار محل زندگی خود بفرستیدسایت تحقیقسایت تحقیقستانمقاله درباره کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خاممقاله درمورد کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خاممقاله کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خامپایه نهم کاهش وابستگی اقتصاد به نفت خامکاهش وابستگی اقتصاد به نفت خام پایه نهم
2437

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان