خاصیت لانه خفاش و محل زندگی آنها

خاصیت لانه خفاش و محل زندگی آنها

خفاش ها موجودات جالب و عجیبی هستند لانه خفاش ها خواص عجیبی درمانی دارند در این مقاله به محل زندگی خفاش ها, لانه سازی , قیمت لانه خفاش ها و دیگر مسائل پیرامون خفاش ها پرداخته شده است

یکی از دلایلی که خفاش ها را بسیار مفید می کند، این است که خفاش ها قاتلان پشه ها هستند.

طبق بررسی های انجام شده، هر خفاش می تواند شبی بیش از ۱۰۰۰ پشه را بخورد.

خفاش ها موجودات جالبی هستند چراکه:

۱٫در بسیاری از اکوسیستم ها، خفاش ها نقشی اساسی در گیاهان گرده افشان ایفا می کنند.

۲٫بیش از ۱۳۰۰ نوع خفاش در سراسر جهان وجود دارند.

۳٫خفاش ها از طریق فرستادن صدا و برخورد آن با موانع، جهت یابی می کنند.

لانه خفاش

شاید برایتان جالب باشد که بدانید خفاش همیشه در غارها زندگی نمی کنند. بعضی از خفاش ها فصل زمستان را در غار می گذرانند، اما بیشتر خفاش ها تابستان ها را در درختان می گذرانند. یا زیر پل ها و در خانه های قدیمی.

خواص لانه خفاش

اما آنچه ممکن است حتی بیشتر از خود خفاشها مهم باشد زیستگاه و نیز لانه آنها می باشد.لانه های خفاش که در غارها به وفور یافت می شود بازار مناسبی را برای سودجویان فراهم کرده است.در نقاط مختلف مناطق کردنشین خصوصا سقز، مهاباد، بانه و بوکان وجود غارهای طبیعی یکی از زیستگاههایاین جانداران به حساب می آید.

اخیرا برداشت لانه های خفاش بازار مناسبی را برای سودجویان فراهم کرده و تعدد متقاضیان این لانه هایگرانبها باعث شده است کمتر جایی را بتوان پیدا کرد که کمافی سابق لانه خفاش در آنجا یافت شود،برای مثال غار کونه کوتر (لانه کبوتر) مدتیستمکان مناسبی برای کاسبان لانه های خفاش شده است.

بنا به اطلاعات واسله ، هرکدام از لانه خفاش ها چیزی حدود ۲۰ تا ۵۰ میلیون تومان در بازار خرید و فروش می شوند.از قرار معلوم بزاق خفاش ها که در این لانه ها یافت می شود در پزشکی کاربرد بسیار مهمی دارند.

این سخنان در حالی است که روز به روز به دامنه این شایعه افزوده می شود دوست داران محیط زیست نیز اکنون و با انتشارفیلم های مختلفی در فضای مجازی که در آن شیئی گلی شبیه تخم مرغ را می شکنند که از داخل ان سه قطره جیوه بیرونمی اید را بیش از گذشته نگران زندگی این پستانداران پرنده و اویزان به سقف کرده است.

بی گمان تا کنون صدها دانشمند جهانی در باره زندگی خفاشها تحقیق و دها مقاله در این رابطه به رشتهتحریر در امده است .ولی در هیچ یک از این تحقیقات به لانه خفاش اشاره نشده است کما این که اگر این مهم حقیقت داشتاکنون هزاران مقاله در این باره به رشته تحریر در می امد.

منبع: تحقیقستان

افشاگری,اخبار جدید,افشاگری نیوز,افشاگری روز,افشاگری جدید,افشاگری

همچنین ببینید

فواید روزه گرفتن از لحاظ پزشکی

فواید روزه گرفتن از لحاظ پزشکی

فواید روزه گرفتن از لحاظ پزشکی جدا از فواید روزه گرفتن برای روح انسان که …

۷ دیدگاه

 1. mahdirastgardlangrodi

  خوب است

 2. خیلی کار بدی میکنن که لانه خفاش بدبخت دست میزنن

 3. فروش زیستگاه لانه خفاش اصلا کار درستی نیست باید با سودجویان برخورد شود

 4. اگه شماها این خبر را تکذیب میکنید ولی در بازار به قیمت گزافی معامله میشه!!!

  • دوست عزیز این مقاله فقط جنبه مطالعاتی دارد و پیگیری این قضایا و خرید و فروش این ماجرا به تحقیقستان مربوط نمیشود !

   میتوانید از طریق مراجع زیربط پیگیری فرمائید .

 5. سلام -شکار لانه خفاش یک جنگ نرم از طرف دیگر کشورهاست که به موجب این اتفاق و شکار بی رویه لانه خفاش باعث انقراض خفاش می شود اما جنگ نرم به این منظور که خفاش ها مواد سمی و سرب هوا را جذب کرده واز بعضی بیماری ها از جمله سرطان در انسان جلوگیری می کند-البته این عادت مسئولین کشور ماست که وقتی کار از کار گذشت تازه بیدار می شوند اثرات این اتفاق ۱۰ سال آینده پیدا خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *