کانال تلگرام تحقیقستان

دریاچه ملیسانی در یونان

دریاچه ملیسانی در یونان

 یکی از زیباترین وسرسبزترین جزایر یونان در کفالونیاست. مسافرین و ماجراجوهایی که به این منطقه سفر میکنند، عموما از طبیعت و منظره های بی نظیرش دیدن میکنند. همچنین در جزایر دیدنی یونان، رشته کوه های ناهموار و دره هایی وجود دارد که آن مناطق را تبدیل به منطقه های تاکستانی کرده و همه بازدیدکنندگان را حیرت زده میکند.


یکی از دیدنی ترین مناطق و جاذبه های گردشگری کفالونیا، در جزایر دیدنی یونان، دریاچه ملیسانی هست. این دریاچه بزرگ زیرزمینی، هزاران سال پیش وقتی که سقف یک غار بزرگ فرو ریخت تشکیل شد و آسمون رو به آبهای آبی که در زیرش وجود داشت متصل کرد.
تابش خورشید روی آبهای درخشان این دریاچه، منظره ای هست که هر بازدید کننده ای باید ان رو از نزدیک تماشا کند.

خارج غار پوشیده از جنگل و داخل آن یک محل روباز با شکوه و رویایی که شامل یک غار صخره ایی مملو از آبهای زلال و شفاف می باشد.
این غار در اساطیر یونانی نیز شناخته شده بوده که شامل دو تالار بزرگ و جزیره ایی در وسط است که یکی از این تالارها رو بازمی باشد و همین امر موجب تابش نور مستقیم خورشید به داخل غار و سطح دریاچه و در نتیجه بیش از حد شفاف بنظر رسیدن آب می شود که به سختی می توان دو محیط شفاف آب و هوا را تشخیص داد پس احساس میکنید که قایق ها روی هوا معلق یا در حرکت هستند.
عامل اصلی رفت و آمدهای بسیار زیاد به این جزیره شگفتی های طبیعی و و خارق العاده آن است.
بهترین زمان بازدید از این جاذبه طبیعی وسط یک روز آفتابی میباشد ولی با عین حال در تمام ساعات روز بازدید کننده ی خود را دارد.
آنجا چند راهنما با قایق پاروی خود حضور دارند تا شما را با این جاذبه زیبا آشنا کنند و مطالبی در باره آن به گردشگران بگویند.

منبع : تحقیقستان

درباره نویسنده: حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *