ستاره های دنیا در ایران

ستاره های دنیا در ایران

چند وقتی بیشتر نیست که سلفی بازها دنیا را به جایی ترسناک برای سلبریتی ها تبدل کرده اند اما حداقل در ایران چهره ها و نام های بزرگ دنیا فوتبال هیچ وقت روی آرامش ندیده اند و قربانی رفتارها وب رخوردهای متوقعانه و به دور از اصول حرفه ای شده اند

چند وقتی بیشتر نیست که سلفی بازها دنیا را به جایی ترسناک برای سلبریتی ها تبدل کرده اند اما حداقل در ایران چهره ها و نام های بزرگ دنیا فوتبال هیچ وقت روی آرامش ندیده اند و قربانی رفتارها وب رخوردهای متوقعانه و به دور از اصول حرفه ای شده اند. اگر فکر می کنید که فوتبالیست ها به خاطر همین معروف می شوند، حرفتان درست است اما در ایران حاشیه های این معروفیت همیشه دردسر ساز بوده است؛ جایی که هیجان تماشای یک ستاره همیشه بی نظمی به بار می آورد و معمولا ستاره ها را به مرز انفجار می رساند.

پله

اردیبهشت ۱۳۵۰ بهترین ستاره فوتبال دنیا به ایران آمد و رو به روی تیم منتخب تهران قرار گرفت. می گویند قبل از بازی آنقدر هواداران و حتی مسوولان برگزارکننده بازی پیراهن پله را کشیده بودند که عصبی شده بود. این عصبانیت وقتی با قضاوت افتضاح رضا موزون، دارو مسابقه رو به رو شد که تفهیم شده بود ساتوز نباید گل های بیشتری بزند و سه گل برزیلی ها در نیمه دوم را خطا و آفساید اعلام کرد. صدای پله دیگر درآمد و بعد از پایان مسابقه حاضر نشد پیراهنش را به بازیکنان ایرانی بدهد.

روبرتو کارلوس

عصبانیت روبرتو کارلوس از دست خبرنگارهایی که در فرودگاه امام دور و برش ریخته بودند و آرامش ستاره فوتبال برزیل را در ساعت ۴ صبح بهم ریخته بودند، یکی دیگر از خاطرات تلخی است که در ذهن ستاره های فوتبال ثبت کرده ایم. با این که ما ایرانی ها به خوش استقبالی و بدبدرقگی معروف ایم، اما در مورد روبرتو کارلوس در هر دو مورد قافیه را باختیم؛ در بازگشت روبرتو کارلوس از ایران، یکی از هواداران ایرانی فوتبال برزیل در فرودگاه امام، به کارلوس نزدیک شد و به او پس گردنی زد تا ستاره چپ پای سال های دور رئال مادرید با خشم ایران را ترک کند.

لوتار ماتئوس

داستان حضور لوتار ماتئوس در برنامه ورزش از نگاه دو حاشیه های زیادی داشت. مدیر برنامه های او «س.س» که دختر یک پروفسور ایرانی است و رابطه اش با یکی از لژیونرهای ایران پیش از جام جهانی ۲۰۰۶ حاشیه های زیادی در رسانه ها درست کرده بود، لوتار ماتئوس بعد از گرفتن حدود ۱۰۰ هزار یورو، از سوالاتی که درباره زندگی شخصی اش در برنامه تلویزیونی پرسیده شد، شکایت داشت. ضبط صحنه های شام خوردن ماتئوس هم باعث دلخوری ماتئوس شد که البته واکنش علی دایی را هم برانگیخت. در هر صورت لوتار هم به خاطر رفتارهای غیرحرفه ای با عصبانیت از ایران رفت.

مالدینی

وقتی پیشکسوتان باشگاه آث میلان برای یک بازی دوستانه با پیشکسوتان پرسپولیس به ایران آمد، جمعیتی چندهزار نفری از عاشقان فوتبال ایتالیا خودشان را به فرودگاه رسانده بودند تا پائولو مالدینی بزرگ را از نزدیک ببینند. هواداران پائولو مالدینی از سر و کلوش بالا رفتند و او را کلافه کردند. اما ماجرایی که باعث شد این ستاره قید حضور در برنامه های عمومی را بزند، رفتار زشتی بود که در فرودگاه با او شد.

رائول

در شرایطی که رائول در لحظه ورود به اهواز با خوشحالی در حال فیلمبرداری از هواداران ایرانی اش بود و به همراهانش می گفت باور نمی کرده در ایران این قدر هوادار داشته باشد، اما برخلاف لحظات اولیه، در ادامه سفر به هیچ وجه به دوستدارانش و پرچم ها و پیراهن هایی که نام رائول رویش نوشته شده بود، واکنش نشان نداد.

چند روز بعد، مدیر رسانه ای باشگاه قطری در مصاحبه ای گفت: «وقتی در اهواز داشتیم از اتوبوس پیاده می شدیم، اتفاقاتی افتاد که موجب دلخوری این بازیکن شد. فکر می کنم برای همین او ترجیح داد به هیچ درخواستی برای گرفتن عکس و دادن امضا جواب مثبت ندهد.»

فیگو

حضور ستارگان منتخب جهان در ایران فرصتی بود تا بزرگ ترین ستاره های دنیا فوتبال را از نزدیک ببینیم؛ از کارلوس و فابیو کاناوارو تا ادگار داویدز. اما قطعا بزرگ ترین ستاره آن تیم، لوییز فیگوی پرتغالی بود.

شلوغی وحشتناک فرودگاه با عصبانیت کاناوارو و فرناندو هیرو همراه شد. از سمت دیگر شیفتگان لوییز فیگو به قدری برای عکس و سلفی روی سر فیگو ریختند و لباس های او را کشیدند که فوق ستاره سابق بارسلونا و رئال مادرید شروع به فریاد کشیدن کرد و اصرار داشت پاسپورتش را پس بدهند تا از همان جا سریع به پرتغال بازگردد! جمله اعتراضی فیگو عمق حادثه را نشان می دهد: «این چه وضعی است… الان ساعت خواب ماست و نباید این قدر معطل شویم.»

منبع:تحقیقستان

افشاگری,اخبار جدید,افشاگری نیوز,افشاگری روز,افشاگری جدید,افشاگری

همچنین ببینید

فواید روزه گرفتن از لحاظ پزشکی

فواید روزه گرفتن از لحاظ پزشکی

فواید روزه گرفتن از لحاظ پزشکی جدا از فواید روزه گرفتن برای روح انسان که …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *