سود در ال کلاسیکو

سود در ال کلاسیکو

اولین ال کلاسیکوی فصل جاری که در سپتامبر به تساوی یک بر یک انجامید, ۴۲,۵ میلیون دلار ارزش رسانه ای برای اسپانسرها داشته است این رقم از طریق اسپانسرهای پیراهن, لوگوهای روی کفش بازیکنان, تبلیغات در ورزشگاه و… به دست آمده است البته در بازی رفت, بارسلونا سهم بیشتری از این درآمد داشت و به دلیل این که در نیوکمپ میزبان بود, ۸۷ درصد این رقم نصیب آنها شد حالا در بازی یکشنبه شب, این رئال مادرید خواهد بود که سهم بیشتری از این درآمدزایی خواهد داشت

«تیم های فوتبال رئال مادرید و بارسلونا در حالی امشب در دومین ال کلاسیکوی فصل در ورزشگاه سانتیاگو برنابئو به مصاف هم می روند که جدال این دو تیم اسپانیایی که طرفداران زیادی در سراسر جهان دارند، پول هنگفتی را به جیب اسپانسرها سرازیر می کند. این دو تیم که در این فصل لیگا رقابت تنگاتنگی با یکدیگر دارند، در ۱۲ دوره اخیر این لیگ ۱۱ بار قهرمانی را از آن خود کرده و روی هم ۵۶ قهرمانی را در کارنامه شان دارند.

وقتی این دو تیم با یکدیگر تقابل می کنند، سخت است که جنبه مالی آن را نادیده گرفت.رئال مادرید با ۳,۶۵ میلیارد دلار و بارسلونا با ۳,۵۵ میلیارد دلار به ترتیب در رده دوم و سوم باارزش ترین برندهای ورزشی جهان قرار دارند. در این دو تیم، کریستیانو رونالدو، فوق ستاره پرتغالی رئال مادرید و لیونل مسی، فوق ستاره آرژانتینی بارسلونا به ترتیب با ۸۸ و ۸۱,۴ میلیون دلار درآمد در بین پردرآمدترین ورزشکاران جهان در سال گذشته بوده اند.

این بازی برای اسپانسرها اما دیدار خاصی به شمار می رود، زیرا پول هنگفتی را برای آنها به ارمغان می آورد. اولین ال کلاسیکوی فصل جاری که در سپتامبر به تساوی یک بر یک انجامید، ۴۲,۵ میلیون دلار ارزش رسانه ای برای اسپانسرها داشته است. این رقم از طریق اسپانسرهای پیراهن، لوگوهای روی کفش بازیکنان، تبلیغات در ورزشگاه و… به دست آمده است؛ البته در بازی رفت، بارسلونا سهم بیشتری از این درآمد داشت و به دلیل این که در نوکمپ میزبان بود، ۸۷ درصد این رقم نصیب آنها شد.

حتما بخوانید  درمان درد کمر با ورزش

حالا در بازی یکشنبه شب، این رئال مادرید خواهد بود که سهم بیشتری از این درآمدزایی خواهد داشت.پخش تلویزیونی ال کلاسیکوی نیم فصل اول، ۶۰ درصد (۲۶,۸ میلیون دلار) از این درآمد را به خود اختصاص داد. برنامه های ورزشی و پوشش خبری، ۹,۴ میلیون دلار، شبکه های اجتماعی، ۵,۱ میلیون دلار و پوشش زنده نیز ۳,۲ میلیون دلار از درآمد این بازی را از آن خود کردند.

شبکه های اجتماعی، این روزها جزء مهم و مولد ارزش برای اسپانسرها شده است. در ال کلاسیکوی نیم فصل اول، رسانه های دیجیتال، مسئول تولید ۴۱ درصد از ارزش های مالی باشگاه رئال مادرید بوده اند.

با ارزش ترین پستی که در شبکه های اجتماعی بوده، پخش زنده فینال رویدادی ورزشی بوده که ۴,۳ میلیون کاربر از طریق فیسبوک، آن را تماشا کرده اند که درآمدی ۱۸۶ هزار دلاری را برای اسپانسرها به ارمغان داشته است. حالا حساب کنید تیم های رئال مادرید و بارسلونا که به ترتیب ۱۰۱,۶ میلیون و ۱۰۱,۴ میلیون نفر تعقیب کننده در شبکه اجتماعی «فیسبوک» دارند، می توانند از این طریق، چه درآمدزایی ای کنند و این فقط یکی از چندین شبکه اجتماعی مشهور به شمار می رود.»

گردآوری توسط: تحقیقستان

۰

برچسب ها

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن