متن انشا نوروز

متن انشا نوروز

متن انشا نوروز

هر سال نزدیک نوروز حال و هوای دوستان و اطرافیان عوض میشود و به خاطر خانه تکانی و آماده شدن برای نوروز جنب و جوش زیادی دارند و در خیابان مردم را میبینیم که با کیسه های خرید عید به سمت خانه در حرکت اند و یا ویترین مغازه ها را تماشا میکنن و معمولا خانواده های کوچک بصورت دسته جمعی به خرید می روند و پدر دست بچه ها را میگیرد و با هم حرکت میکنند که صحنه های زیبایی است.

نزدیک سال تحویل همه لباسهای نو به تن میکنیم و برای فرارسیدن سال نو لحظه شماری میکنیم و در آخرین دقایق همراه خانواده در کنار سفره ی هفت سین می نشینیم و پدر معمولا قرآن میخواند و همه سعی دارند ثانیه های شروع سال را در حال ذکر و دعا باشند. وقتی که سال تحویل میشود روبوسی میکنیم و سال نو را به همدیگر تبریک میگوییم و لحظات شادی به وجود می آید.

در تعطیلات به دیدن فامیل و دوستان میرویم و معمولا کوچک تر ها اول به دیدن بزرگترها میروند و بعد از آن بزرگتر ها در فرصت مناسب به بازدید کوچک تر ها میروند و این رسم خیلی خوب است ٬ چون هم دید و بازدید انجام میشود و هم آداب و رسوم احترام به بزرگتر زنده نگه داشته میشود. در نوروز همه بوی تازگی میدهند و مخصوصا پسر بچه ها خیلی مواظب اند که شلوار و لباس عیدشان کثیف و خاکی نشود.

ما باید در تعطیلات به مرور درسهایی که در طول سال خوانده ایم بپردازیم چون ممکن است این تعطیلات باعث شود آنها را فراموش کنیم. با این کار برای امتحانات آخر سال هم آماده میشویم و تابستان خوبی خواهیم داشت. ما خیلی تعطیلات نوروز را دوست داریم برای اینکه معمولا از بزرگ تر ها عیدی میگیریم و پسر عمو و پسر خاله و دای و پسر عمه هایمان را بیشتر میبینیم.

بعضی ها در نوروز به مسافرت میروند که این کار خیلی خوب است ولی باید مواظب باشیم در هنگام رانندگی تند نرویم و سرعت مناسب داشته باشیم چون ممکن است تصادف بشود و اتفاقی برای ما و دیگران بیفتد و تعطیلاتمان خراب شود. در روز سیزده به در به طبیعت میرویم و روز خوبی را میگذرانیم ٬ من همیشه دوست دارم روز بعد از سیزده به در هم تعطیل باشد تا بتوانم برای رفتن به مدرسه آماده شوم.

ما نباید در این روز طبیعت را آلوده کنیم و شاخه های درختان را بشکنیم و یا آتش بزنیم. وقتی تعطیلات تمام میشود٬ باز هم باید به مدرسه برویم و درس بخوانیم تا بتوانیم در آخر سال نمره های خوبی بگیریم و در آینده شغل مناسبی داشته باشیم.

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : ادبیات و شعرانشا ادبی درباره عیدانشا ادبی درباره عید نوروزانشا ادبی درمورد عیدانشا ادبی درمورد عید نوروزانشا از عیدانشا از عید نوروزانشا برای عیدانشا برای عید نوروزانشا در مورد تعطیلات عیدانشا در مورد تعطیلات عید نوروزانشا در مورد خاطرات عیدانشا در مورد خاطرات عید نوروزانشا در مورد عیدانشا در مورد عید نوروزانشا درباره تعطیلات عیدانشا درباره تعطیلات عید نوروزانشا درباره خاطرات عیدانشا درباره خاطرات عید نوروزانشا درباره عیدانشا درباره عید نوروزانشا درباره ی عیدانشا درباره ی عید نوروزانشا درمورد تعطیلات عیدانشا درمورد تعطیلات عید نوروزانشا درمورد خاطرات عیدانشا درمورد خاطرات عید نوروزانشا درمورد عیدانشا درمورد عید نوروزانشا راجب عیدانشا راجب عید نوروزانشا راجع به عیدانشا راجع به عید نوروزانشا عیدانشا عید 97انشا عید نوروزانشا عید نوروز 97انشا کوتاه در مورد عیدانشا کوتاه در مورد عید نوروزانشا کوتاه درباره عیدانشا کوتاه درباره عید نوروزانشا کوتاه درمورد عیدانشا کوتاه درمورد عید نوروزفرهنگی و هنریمتن انشا نوروزمتن در مورد عیدمتن در مورد عید نوروزمتن درباره عیدمتن درباره عید نوروزمتن درمورد عیدمتن درمورد عید نوروزموضوع انشا از عیدموضوع انشا از عید نوروزموضوع انشا در مورد عیدموضوع انشا در مورد عید نوروزموضوع انشا درباره عیدموضوع انشا درباره عید نوروزموضوع انشا درمورد عیدموضوع انشا درمورد عید نوروزموضوع انشا عیدموضوع انشا عید نوروزنوشته در مورد عیدنوشته در مورد عید نوروزنوشته درباره عیدنوشته درباره عید نوروز
2442

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان