مدیریت سفارشات در ووکامرس

مدیریت سفارشات در ووکامرس

در سایت فروشگاه زمانی که مشتری خریدی انجام میدهد و به سبد خرید اضافه و  هزینه را پرداخت میکند در بخش تسویه حساب سفارش خود را ثبت میکند. سپس این سفارش در بخش ووکامرس> سفارشات برای مدیر فروشگاه و حسابدار ها یا انباردار ها قابل دیدن است.

آموزش سفارشات در دوره آموزش ووکامرس

به طور کلی هر سفارش یک شناسه منحصر به فرد دارد. به بخش سفارشات بروید، اکنون تمامی گزینه ها را مورد بررسی قرار میدهم. هر محصولی که از سایت شما خریداری شود در بخش سفارشات قابل دیدن است، در این بخش یک آیکون وضعیت وجود دارد که وضعیت سفارش محصولات را در حالت های زیر نمایش میدهد:

در انتظار پرداخت

ناموفق

در حال انجام

تکمیل شده

در انتظار بررسی

لغو شده

مسترد شده

در اصل هر سفارش اطلاعات مفیدی مانند آدرس مشتری، ایمیل، پیام، تاریخ، شماره تلفن و وضعیت سفارش را به شما نمایش می دهد. برای مشاهده یک صفحه سفارش، روی شناسه سفارش یا دکمه نمایش کلیک کنید.

همچنین در بخش بالا، ردیف های سفارش، میتوانید تمامی سفارش های در حال انجام یا تکمیل شده و لیست سفارشات نمایش داده شده بر اساس تاریخ، وضعیت و مشتری را فیلتر و مشاهده نمایید.

حتما بخوانید  معرفی سیستم مدیریت محتوای وردپرس

ویرایش یک سفارش در ووکامرس

در صفحه ویرایش محصول علاوه بر اینکه اطلاعات سفارش را میبینید میتوانید سفارش را ویرایش و به روز رسانی کنید.

تغییر وضعیت سفارش

ویرایش آیتم های سفارش- تغییر محصولات، قیمت و مالیات

موجود در انبار

سفارش عملیات- ارسال ایمیل جزئیات به مشتری و یا ارائه مجدد دسترسی های محصولات دانلودی

تغییر متا محصئلات

دریافت کوپن ها

سپس میتوانید در این بخش وضغیت سفارش را انتخاب و جزئیات حمل و نقل و صورت حساب مشتری را مشاهده و در صورت نیاز آنها را با کلیک بر روی مداد ویرایش کنید. در پایین صفحه سفارش مشتری در متاباکس مورد، محصولات خریداری شده همراه با قیمت، تعداد و مالیات مجموع نمایش داده میشود. و میتوانید محصول، روش حمل و نقل را انتخاب و دستمزد اضافه کنید. در صورت دلخواه کد کوپن یا تخفیف مورد نظرتان را با کلیک بر روی دکمه اعمال تخفیف وارد نمایید. همچنین امکان ایجاد زمینه دلخواه در متاباکس زمینه های دلخواه است.

در متاباکس سفارش عملیات در سمت چپ صفحه، ایمیل جزئیات سفارش با دستور العمل پرداخت به مشتری ارسال کنید. و در اخرین بخش در متاباکس یادداشت های سفارش، میتوانید با مشتری ارتباط برقرار کرده و یک یادداشت برای مشتری ارسال کنید، لیست یادداشت خصوصی را با یادداشت به خریدار جایگزین کنید و روی افزودن کلیک کنید.

حتما بخوانید  سفارشی سازی متن ایمیل ووکامرس

موفق و پیروز باشید.

گردآوری توسط: تحقیقستان

۰

برچسب ها

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن