منشور کوروش

منشور کوروش

منشور کوروش پس از گذشت ۴۰ سال به وطن بازگشت . حمید بقایی در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس اظهار داشت: منشور کوروش که تاکنون در موزه بریتانیا نگهداری می‌شد صبح امروز وارد کشور شده است.

 

وی در ادامه افزود: خوشبختانه با پیگیری‌های سازمان میراث فرهنگی و گردشگری منشور کوروش در ساعت ۴:۲۵ دقیقه صبح امروز با تدابیر امنیتی ویژه از فرودگاه امام خمینی(ره) وارد کشور شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری تاکید کرد: منشور کوروش برای مدت ۴ ماه در ایران حضور خواهد داشت که آخرین باری که این منشور از موزه بریتانیا برای نمایش به ایران وارد شده بود تنها ۱۰ روز به نمایش گذاشته شد.

بقایی در ادامه با بیان اینکه ویترین نمایش منشور کوروش نیز از بریتانیا به ایران منتقل شده است گفت: این ویترین دارای ۱۸۲٫۵ سانتیمتر ارتفاع، ۸۰۰ سانتیمتر عرض و ۸۰۰ سانتیمتر عمق است.

به گفته وی منشور کوروش که به عنوان نخستین منشور حقوق بشر در تمام دنیا مشهور است فردا با حضور کارشناسان از بسته خارج می‌شود و در ویترین مورد نظر قرار می‌گیرد که به زودی زمان نمایش عمومی آن اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی و گردشگری اظهار داشت هیاتی به سرپرستی جان‌کرتیس، مدیر بخش خاورمیانه موزه بریتانیا و مک‌گریگور، مدیر موزه بریتانیا فردا در مراسم انتقال منشور کوروش به ویترین حضور خواهند داشت.

منبع: تحقیقستان

افشاگری,اخبار جدید,افشاگری نیوز,افشاگری روز,افشاگری جدید,افشاگری

همچنین ببینید

قبرستان تاریخی سفید چاه

قبرستان تاریخی سفید چاه قبرستان تاریخی سفید چاه مربوط به دوره تیموریان است و در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *