کانال تلگرام تحقیقستان
خرید لایسنس نود 32

نقد و بررسی در WordPress.org

نقد و بررسی در WordPress.org

وردپرس یک سیستم مدیریت محتوا کاملا رایگان و اپن سورس هست که توسعه دهندگان و طراحان با مهارت های خود توانسته اند با اشتراک گذاری افزونه و قالب های خود به وردپرس کمک کنند و هر روز وردپرس را به یک سیستم قوی تر تبدیل کنند. و یک نکته ای که در اینجا وجود دارد این است که کاربران هم میتوانند به توسعه وردپرس کمک کنند، یکی از آنها نقد و بررسی افزونه و یا قالبی هست که در wordpress.org استفاده میکنید.

در وردپرس دو پلت فرم به نام های wordpress.com و wordpress.org وجود دارد، در این آموزش تمرکز ما بر پلت فرم wordpress.org است. یک پلت فرم سیستم مدیریت محتوا منبع باز است که میتوانید بیش از ۵۰۰۰۰ افزونه و قالب رایگان از آنجا دریافت کنید. تمامی افزونه ها و قالب ها نیز منبع باز هستند و توسعه دهندگان آنها مبلغی برای اشتراک گذاری محصولاتشان دریافت نمیکنند.

وارد سایت wordpress.org شوید و در فیلد جستجو به فرض مثال افزونه wpforms را جستجو کنید، سپس نتایج را مشاهده خواهید کرد.

روی افزونه wpforms کلیک کنید و در صفحه باز شده روی تب Reviews کلیک کنید و حال میتوانید تمامی نظرات یا بازخوردها را بخوانید و همچنین نظر خود را هم اضافه کنید.

دلیل اضافه کردن نظرات در WordPress.org

اگر از افزونه و قالب های مفیدی در وردپرس استفاده میکنید میتوانید با دادن نظرات خود در مورد آن محصولات به بقیه کاربران کمک کنید تا تصمیم درستی بگیرند و بهترین افزونه را از سایر افزونه ها انتخاب کنند.

کاربران معمولا به دنبال افزونه هایی هستند که دارای امتیاز بیشتری(دارای ستاره بیشتری) هستند و تعداد نصب آنها بیشتر از افزونه های دیگر بوده است. و زیاد به افزونه های که امتیازی ندارند و نصب نشده اند اعتنا نمیکنند. همین امر سبب میشود افزونه های جدید را نیز در نظر نگیرند و نصب نکنند.

شما میتوانید با امتیاز دهی و نظر دادن و نقد وبررسی محصولات جدید، نظرات دیگر بازدید کنندگان را تغییر دهید تا افزونه های جدید هم استفاده و نصب شوند.

نحوه نقد و بررسی افزونه و قالب در WordPress.org

برای این که بتوانید به افزونه و قالب های ارائه شده توسط توسعه دهندگان در سایت WordPress.org امتیاز دهید در ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. وارد سایت شوید و در گوشه بالا سمت راست روی لینک Register کلیک کنید.

پس از ورود به سیستم شما میتوانید مانند روش بالا به صفحه افزونه مورد نظر بروید و در تب Reviews در سمت راست روی دکمه add my review کلیک کنید.

حال بازخورد خود را نسبت به افزونه نوشته و امتیاز دهی دهید.

اکنون یک عنوان برای نقد و بررسی خود نوشته و در مرحله بعد با انتخاب ستاره به افزونه امتیاز دهید و در آخر جزئیات دقیق بررسی را بنویسید. همچنین برای امتیاز دهی قالب ها نیز همین روش را به کار ببرید.

منبع: تحقیقستان

درباره نویسنده: حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *