افزونه نمایش تعداد نظرات در وردپرس

افزونه نمایش تعداد نظرات در وردپرس

افزونه نمایش تعداد نظرات در وردپرس

نظرات به کاربران شما این امکان رو می‌‌دهد که محتوای سایت شما رو به مشارکت بگذارند و در مورد آن با یکدیگر تعامل داشته باشند. اگر شما تعداد کل نظرات رو در سایت خود به‌‌نمایش در بیاورید در واقع می‌‌تونید کاربران بیشتری رو تشویق کنید تا به مکالمه و مشارکت بپیوندند. پس بریم سراغ نمایش تعداد کل نظرات وردپرس در یک بخش از سایت شما.

این امکان در وردپرس وجود دارد که کل نظرات وردپرس برای شما به‌‌نمایش در بیاید این موضوع به دو صورت قابل اجرا است یکی با استفاده از افزونه و دیگری بدون نیاز به هیچ افزونه‌‌ای می‌‌باشد که ما در این مقاله به بررسی هر دوی این موارد می‌‌پردازیم.

نمایش تعداد کل نظرات وردپرس با افزونه

استفاده از پلاگین برای نمایش تعداد کل نظرات وردپرس بسیار ساده هست و هر کسی می‌‌تونه به راحتی اون رو انجام دهد. در واقع در این روش شما به‌‌جای نوشتن کد برای رسیدن به هدف خودتون می‌‌تونید از یک پلاگین وردپرس استفاده کنید.

یکی از افزونه‌‌هایی که برای نمایش تعداد نظرات در وردپرس استفاده می‌‌شود Simple Stats Blog می‌‌باشد. شما باید این افزونه رو دانلود و روی وردپرس خودتون نصب و سپس فعال‌‌سازی کنید.

برای اینکه بتونید تنظیمات این افزونه رو تغییر دهید باید پس از نصب آن به قسمت تنظیمات» Simple Blog Stats بروید.

در اینجا ما به شما تمام شورت‌‌کدهایی که برای نشان دادن آمارهای مختلف مانند تعداد کل نظرات، کاربران ثبت شده، تعداد پست‌‌ها، تعداد صفحات، پست‌‌ها و یا موارد دیگر به آن‌‌ها نیاز دارید رو نمایش می‌‌دهیم.

برای نمایش تعداد کل نظرات تایید شده در سایت وردپرسی شما می‌‌تونید از شورت‌‌کد زیر استفاده کنید.

[php] [sbs_approved] [/php]

اگر بخواهید کل نظرات رو در یک صفحه یا پست نمایش دهید پس شما به یک پست نیاز دارید که می‌‌تونید یک پست جدید ایجاد کنید و یا اینکه از پست‌‌های موجود در وردپرس خود استفاده کنید.

در ویرایشگر محتوای وردپرس شما باید در صفحه ویرایش پست یک بلوک کدکوتاه اضافه کنید.

رای اضافه کردن بلوک شورت‌‌کد در گوتنبرگ باید از آیکون (+) استفاده کنید. بعد از کلیک کردن روی این آیکون کلمه کد‌‌کوتاه رو جستجو کنید تا برای شما نمایش داده شود. با کلیک بر روی گزینه‌‌ی کدکوتاه می‌‌تونید ببینید که یک بلوک کدکوتاه به پست شما اضافه شده است.

کاری که باید بعد از مراحل بالا انجام دهید این است که کد زیر رو در بلوک باز شده قرار دهید.

[php] [sbs_approved] [/php]

حالا شما می‌‌تونید هر متنی که می‌‌خواهید قبل یا بعد از کد کوتاه نمایش داده شود رو اضافه کنید.

استفاده از شورت‌‌کد در بلوک پاراگراف وردپرس

همچنین شما این امکان رو دارید که شورت‌‌کدها رو در بلوک پاراگراف هم استفاده کنید. برای این کار می‌‌تونید به راحتی کد کوتاهی که برای نمایش تعداد نظرات هست رو در هرجایی که می‌‌خواهید کپی و جایگذاری کنید.

استفاده از بلوک پاراگراف در به شما این امکان رو می‌‌ده که بتونید در ویرایشگر گوتنبرگ از استایل متن گزینه‌‌ی دردسترس رو استفاده کنید.

زمانیکه موارد بالا انجام شد برای ذخیره کردن تغییراتی که اعمال کردید باید حتما روی گزینه‌‌ی انتشار یا به‌‌روزرسانی کلیک کنید. حالا وقت اونه که از سایت خودتون دیدن کنید و تغییراتی که اعمال کردید رو مشاهده کنید.

نمایش تعداد کل نظرات در ابزارک سایدبار

شما می‌‌تونید شورت‌‌کدی که در بالا به آن اشاره کردیم رو در ویجت وردپرس قرار دهید و از اون در سایدبار خودتون استفاده کنید.

برای اینکه بتونید از این شورت‌‌کد در ستون کناری استفاده کنید کافیه به قسمت پیشخوان وردپرس » نمایش » ابزارک‌‌ها بروید و یک ویجت متن رو به ستون‌‌کناری اضافه کنید.

بعد از انجام موارد بالا باید شورت‌‌کد رو داخل ویجت متنی که در بالا ساختیم قرار دهیم. البته بعد از طی کردن تمام مسیر این نکته رو فراموش نکنید که روی گزینه ذخیره کلیک کنید تا تغییراتی که در ویجت ایجاد کردید ذخیره شود.

حالا می‌‌تونید از سایت خودتون دیدن کنید و عملکرد ویجت رو ببینید.

نمایش تعداد کل نظرات وردپرس بدون نصب افزونه

اگر نمی‌‌خواهید برای نمایش تعداد نظرات در سایت خودتون از افزونه استفاده کنید می‌‌تونید از روش دستی برای نمایش نظرات استفاده کنید. برای استفاده از این روش نیاز دارید که یک کد به وب‌‌سایت خود اضافه کنید. اگر قبلا این کا رو انجام ندادید می‌‌تونید از پست آموزشی ویرایشگر پیشرفته قالب و افزونه وردپرس با WP Editor استفاده کنید.

حالا شما باید کد زیر را به فایل Functions.php یا یک افزونه خاص سایت اضافه کنید:

[php] function mw_total_comments() {
$comments_count = wp_count_comments();
$message = ‘در حال حاضر <strong>’.
$comments_count->approved .
‘</strong> نظر توسط کاربران ارسال شده.’;
return $message; }
add_shortcode(‘mw_total_comments’,’wpb_comment_count’);
[/php]

این کد یک تابع را ایجاد می‌‌کند که تعداد کل نظرات تایید وردپرس را در سایت شما نمایش می‌‌دهد. همچنین یک کدکوتاه برای نمایش آن ایجاد می‌‌کند.

الان می‌‌تونید از کدکوتاه زیر در پست‌‌ها، صفحات و ویجت متن استفاده کنید تا تعداد کل نظرات در سایت شما نمایش داده شود.

[php] [wpb_total_comments] [/php]

گردآوری توسط: تحقیقستان

343

تصور ذهنی ، یکی از نیرومند ترین و موثرترین راهکارها برای تحقق هر چیزی است. امیدوارم در تحقیقستان، شما را به نیازهایتان نزدیک کنم و از تجربه های بنده بهره کافی را ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان