افزونه تغییر آدرس صفحات سایت وردپرسی

افزونه تغییر آدرس صفحات سایت وردپرسی

افزونه تغییر آدرس صفحات سایت وردپرسی

همیشه صفحاتی از سایتمان را حذف می‌کنیم یا تغییر مسیر می‌دهیم. این تغییر مسیر برای جلوگیری از ایجاد خطای ۴۰۴ در گوگل وبمستر تولز هست و در نهایت جلوگیری از لطمه زدن به سئوی سایت شما. تغییر مسیر در صورت نصب افزونه یواست سئو پرمیوم بصورت خودکار انجام می‌شود. اگر قصد دارید آدرس صفحات سایت وردپرسی خود را تغییر دهید، میتوانید با نصب و فعال سازی افزونه Quick Page/Post Redirect این عمل را خیلی راحت و ساده انجام دهید. آموزش زیر را دنبال کنید.

نحوه کار با افزونه Quick Page/Post Redirect

ابتدا افزونه را دریافت و نصب کنید. پس از فعال سازی افزونه، منو جدیدی به نام Quick Redirects در پیشخوان وردپرس نشان داده می شود. در این قسمت چندین زیرمنو وجود دارد که مهم ترین آنها را برای شما عزیزان توضیح می دهیم.

در ابتدا به زیرمنو Quick Redirects برید و در صفحه مورد نظر در بخش Request URL آدرس لینک های فعلی خود و در بخش Destination URL آدرس لینک جدید را بنویسید. به علاوه میتونید در چک باکس های NW و NF نافالو بودن لینک ها و باز شدن آنها در یک پنجره جدید را علامت گذاری کنید. (لینک ها به صورت پیش فرض فالو هستند.)

به همین ترتیب میتونید آدرس تمامی پست تایپ های دلخواه وردپرستون را توسط redirect 301 انتقال دهید. از این پس، اگر کاربران شما روی لینک قبلی کلیک کنند به لینک جدید ریدیرکت می شوند و صفحه یا نوشته را به صورت صحیح بدون ارور ۴۰۴ مشاهده می کنند. در مرحله بعد به زیرمنو بعدی برید. در اینجا میتونید از لینک های ریدایرکت شده خروجی گرفت و در سایت دیگر درون ریزی کرد.

سپس، در بخش redirects summary گزارش خلاصه ریدایرکت ها با مشخصات کامل فابل مشاهده هستند. حال به سراغ پیکربندی تنظیمات افزونه میرویم، در اینجا میتونید مشخص کنید پست تایپ های سفارشی هم قابل ریدایرکت باشند. و متاباکس های پست تایپ دلخواهتون را مخفی کنید.

در بالا گفتم نافالو کردن و باز شدن لینک ها در پنجره جدید با استفاده ار جی کوئری اتفاق می‌افتد. در اینجا اگر جی کوئری دیگری نیز دارید تیک این گزینه را بزنید تا تنها از جی کوئری نافالو استفاده شود. و در قسمت Make ALL Redirects this type انواع تغییر مسیرها یا ریدایرکت ها موجوده، گزینه permanant redirect 301 را انتخاب کنید. تنظیمات کلی را گفتم، مابقی تنظیمات را در صورت نیاز فعال کنید.

گردآوری توسط: تحقیقستان

343

تصور ذهنی ، یکی از نیرومند ترین و موثرترین راهکارها برای تحقق هر چیزی است. امیدوارم در تحقیقستان، شما را به نیازهایتان نزدیک کنم و از تجربه های بنده بهره کافی را ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان