ضرب المثل با یک دست نمیشود دو تا هندوانه برداشت

ضرب المثل با یک دست نمیشود دو تا هندوانه برداشت

ضرب المثل با یک دست نمیشود دو تا هندوانه برداشت

این ضرب المثل را با میوه هندوانه در نظر گرفته اند. انجام کار مهم را به برداشتن هندوانه تشبیه کرده اند. همانطور که نمیتوان دوتا هندوانه را با یک دست برداشت، دو یا چند کار مهم را نمیتوان همزمان انجام داد.

مفهوم با یک دست نمی شود دو تا هندوانه برداشت

۱- یعنی نمی توان در یک زمان دوتا کار مهم را باهم انجام داد. ۲- هندوانه یکی از میوه های حجیم و بزرگ است. یک هندوانه بزرگ را برداشتن سخت است چه رسد به آن که بخواهیم دوتا هندوانه را برداریم آن هم باید یک دست!

برخی چندتا کار را باهم انجام می دهند و به خیال خود در زمانشان صرفه جویی می کنند اما توجهی ندارند که از کیفیت کارشان کاسته شده.

مثلا کسی هم کلاس زبان انگلیسی ثبت نام کرده هم زبان عربی هم در عین حال کلاس های کامپیوتر ثبت نام کرده و مشغول یادگیری فتوشاپ و … است و از طرفی دانشگاه هم درس میخواند و موقع امتحانات ترمش فرار سیده، هیچ وقت نمی تواند همه آن کارها را در زمان کم با کیفیت بالا به اتمام برساند.

این ضرب المثل قطعا شامل حال این فرد میشود چرا که در یک زمان چندین کار که نیاز به تمرکز دارد را انجام می دهد و احتمال اینکه کیفیت کارهایش پایین بیاید و موفق نشود بسیار بالاست.

گردآوری توسط: تحقیقستان

2442

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان