ضرب المثل بازی اشکنک داره سر شکستنک داره

ضرب المثل بازی اشکنک داره سر شکستنک داره

ضرب المثل بازی اشکنک داره سر شکستنک داره

این ضرب المثل را زمانی به کار می برند که شخصی از آسیب هایی که در بازی کردن به او وارد شده عصبانی است و شکایت می کند. کسانی که این مَثل را به او می گویند قصدشان اینست که به او بفهمانند که خاصیت بازی همین است. بازی بدون صدمه دیدن نیست.

ضرب المثل بازی اشکنک داره سر شکستنک داره یعنی در بازی و شوخی کردن ها گاهی آسیب هایی به انسان وارد می شود که از قبل باید آماده رو به رو شدن با آنها باشیم.

کلمه اشکنک یا اشکلک به معنای آسیب و صدمه وارد شدن است. به این مطلب اشاره دارد که بازی و هیجان خالی از صدمه دیدن نیست.

البته بازی هایی که عاقلانه و به دور از هیجانات افراطی انجام شود، قطعا آسیب جدی در آن به کسی وارد نمی شود وگرنه آسیب های جزئی در هر بازی ای اتفاق می افتد.

همچنین ضرب المثل بازی اشکنک داره سر شکستنک داره یعنی انسان در هر حرفه ای که پا می گذارد باید به شرایط آنجا و موضوعاتی که او را تهدید می کند آگاهی داشته باشد.

از ضرب المثل بازی اشکنک داره سر شکستنک داره نتیجه میگیریم که اگر کسی اقتضائات اموری را دانست و به ضرر یا سود آن پی برد نباید از ضرری که به او وارد می شود شکایت کند.

2435

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان