ضرب المثل دلی از عزا درآوردن

ضرب المثل دلی از عزا درآوردن

ضرب المثل دلی از عزا درآوردن

ضرب المثل دلی از عزا درآوردن اشاره به این دارد که انسان وضعیتش را از حالت غمگین به حالت شادی تغییر دهد. این شادی و لذتی که برایش حاصل می شود می تواند در حد خوردن باشد یا خرید کردن، که مربوط به جسم انسان است؛ یا فراتر از آن شادی بخشیدن به روح است همچون دیدار کسی که بسیار دوستش دارد، خواندن یک کتاب خوب، مسافرت لذت بخش و … .

ضرب المثل دلی از عزا درآوردن

عزا یعنی مصیبت، غم و ماتم و از عزا در آوردن یعنی زمانی که کسی مصیبت زده است را با لباس های رنگین از آن حالت غم و غصه ای که دارد خارج می کنند. پس دل را از عزا درآوردن یعنی خوردن بهترین چیزها تا حدی که سیر شود و نهایت لذت را ببرد. در واقع خود را از غم رهایی دادن و لذت بردن تمام از چیزی.

کنایه دارد به، خود را شاد کردن ؛ یا از بین بردن محرومیت هایی که به خودش تحمیل می کرده همچنین به مطلوب و مقصود خود رسیدن.

برای مثال شما می گویید: امتحانم را بد داده ام حوصله ندارم. و دوست شما در پاسخ می گوید: بیا برویم یک ساندویچ خوشمزه بخوریم و دلی از عزا در بیاوریم!

2440

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان