افزونه سفارشی سازی کلمات پیش فرض وردپرس

افزونه سفارشی سازی کلمات پیش فرض وردپرس

افزونه سفارشی سازی کلمات پیش فرض وردپرس

به طور کلی در وردپرس افزونه و قالب ها را با برنامه poedit ترجمه میکنند. و به زبان دلخواه خود در می آورند. اما برخی از کلمات در قالب تغییر نمی کنند و باید زمان بگذارید و کد آن را یافته و یا در تنظیمات قالب آن کلمه را یافته و ترجمه کنید. اگر میخواهید کار شما سریعتر پیش رود، فقط کافیه افزونه Say what را نصب کنید.

با این افزونه میتوان رشته ها یا کلمات را در سایت خود بدون تغییری در هسته وردپرس یا کد افزونه و قالب تغییر داد. به راحتی میتوانید کلمات پیش فرض وردپرس را به شکل دلخواه خود در آورید. حتی میتوانید منوهای پیشخوان وردپرس را تغییر دهید. فقط رشته فعلی را وارد کرده و با کلمه دلخواه خود جایگزین کنید. سپس افزونه به طور خودکار بقیه را انجام خواهد داد!

نحوه کار با افزونه Say what

مانند روال همیشه افزونه را دریافت و نصب کنید. پس از فعال سازی افزونه گزینه ی جدیدی به نام text change به منو ابزارها در پیشخوان وردپرس اضافه می شود. وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید.

سپس روی دکمه add new کلیک کنید. در این قسمت چهار بخش داریم که تک به تک گزینه ها را بررسی می کنیم:

Original string: در این قسمت کلمه یا رشته پیش فرض را بنویسید.

Text domain: در این قسمت نام text domain رشته را از کدهای قالب و افزونه مورد نظرتان یافته و بنویسید.

Text context: در این قسمت نام محتوای متن را بنویسید.

Replacement string: در این قسمت نام مورد نظرتان را بنویسید که می خواهید با کلمه پیش فرض وردپرس جایگزین کنید.

در کد قالب و افزونه و هسته وردپرس باید نامهای text domain را یافته و در کادر بالا قرار دهید. برای یافتن آنها میتوانید رشته های  __ ()، _e ()، یا _x ()، را جستجو کنید. اگر رشته Text context را پیدا نکردید، می توانید مانند زیر عبارت دلخواه خود را اضافه کنید.

[php]

_x(‘Pounds’, ‘Unit of weight’, ‘plugin-domain’);

[/php]

به جای عبارت های pounds کلمه پیش فرض، unit of weight کلمه text-content، plugin-domain کلمه text-domain را جایگزین کنید. برای اطلاعات بیشتر میتوانید در صفحه تنظیمات افزونه راهنمای کار با افزونه را مطالعه کنید.

گردآوری توسط: تحقیقستان

343

تصور ذهنی ، یکی از نیرومند ترین و موثرترین راهکارها برای تحقق هر چیزی است. امیدوارم در تحقیقستان، شما را به نیازهایتان نزدیک کنم و از تجربه های بنده بهره کافی را ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان