کانال تلگرام تحقیقستان
خرید لایسنس نود 32

انشا درمورد حضرت محمد

انشا درمورد حضرت محمد

قبل از اینکه پیامبر در عربستان متولد شود ، در آنجا دوره ای وجود داشت به نام دوران جاهلیت که در آن زمان مردم عرب به شدت خرافه پرست بودند و بت هایی را می پرستیدند که خودشان از چوب و خرما ساخته بودند . اما همین مردم هنگامی که فقر و خشکسالی به سراغ آنان می آمد همان بت ها را می خوردند .هم چنین رسم دختر کشی و جنگ و نزاع بین قبایل رایج بوده است .

آمنه پسری را به دنیا آورد که او را در شبی در جشن محمد نامیدند . اما قبل از اینکه محمد (ص) متولد شود ، پدر او عبدالله برای تجارت به شام رفته بود و هنگام برگشت از شام بیمار می شود و در مدینه بستری شده و جان می سپارد . این گونه محمد یتیم متولد می شود .

هنگام تولد پیامبر اتفاقاتی رخ می دهد که می گویند در آن موقع تمام بت های جهان بر روی زمین افتادند ؛ ایوان کسری به لرزه درآمده و چهارده کنگره آن فرو ریخته ؛ دریاچه ساوه که مورد پرستش مردم بوده خشک می شود ؛ در بیابان سماوه که سال ها آب نبوده ، آب جاری می شود ؛ آتشکده فارس پس از هزار سال خاموش می شود و تخت های پادشاهان جهان سرنگون شده و در همان شب تولد آخرین پیامبر مسلمانان نوری از سرزمین حجاز می تابد و تا مشرق ادامه پیدا می کند .

از نشانه های اعجاز پیامبر گرامی اسلام این بوده است که به مکتب نرفته و درس نخوانده است ولی سواد خواندن و نوشتن داشته است .

منبع: تحقیقستان

درباره نویسنده: حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

مطالب زیر را حتما بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *