انشا درمورد حضرت محمد

انشا درمورد حضرت محمد

قبل از اینکه پیامبر در عربستان متولد شود ، در آنجا دوره ای وجود داشت به نام دوران جاهلیت که در آن زمان مردم عرب به شدت خرافه پرست بودند و بت هایی را می پرستیدند که خودشان از چوب و خرما ساخته بودند . اما همین مردم هنگامی که فقر و خشکسالی به سراغ آنان می آمد همان بت ها را می خوردند .هم چنین رسم دختر کشی و جنگ و نزاع بین قبایل رایج بوده است .

آمنه پسری را به دنیا آورد که او را در شبی در جشن محمد نامیدند . اما قبل از اینکه محمد (ص) متولد شود ، پدر او عبدالله برای تجارت به شام رفته بود و هنگام برگشت از شام بیمار می شود و در مدینه بستری شده و جان می سپارد . این گونه محمد یتیم متولد می شود .

هنگام تولد پیامبر اتفاقاتی رخ می دهد که می گویند در آن موقع تمام بت های جهان بر روی زمین افتادند ؛ ایوان کسری به لرزه درآمده و چهارده کنگره آن فرو ریخته ؛ دریاچه ساوه که مورد پرستش مردم بوده خشک می شود ؛ در بیابان سماوه که سال ها آب نبوده ، آب جاری می شود ؛ آتشکده فارس پس از هزار سال خاموش می شود و تخت های پادشاهان جهان سرنگون شده و در همان شب تولد آخرین پیامبر مسلمانان نوری از سرزمین حجاز می تابد و تا مشرق ادامه پیدا می کند .

از نشانه های اعجاز پیامبر گرامی اسلام این بوده است که به مکتب نرفته و درس نخوانده است ولی سواد خواندن و نوشتن داشته است .

منبع: تحقیقستان

افشاگری,اخبار جدید,افشاگری نیوز,افشاگری روز,افشاگری جدید,افشاگری

همچنین ببینید

انشا پنج انگشت با هم برابر نیستند

انشا پنج انگشت با هم برابر نیستند

انشا پنج انگشت با هم برابر نیستند ضرب المثل شیرین ایرانی مالامال از درس زندگی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *