فال حافظ

انشا درمورد درد دندان

انشا درمورد درد دندان

انشا درمورد درد دندان

تعداد همه دندان های انسان ها ۳۲ عدد می باشد  که بعد از ۶ ماهگی ابتدا دندان های شیری شروع به درامدن و رویش می کند  تا ۱۰ سالگی همه دندان های شیری لق یا پوسیده می شوند.

بعد آن دندان های اصلی جایگزین دندان های شیری می شود و دندان های اصلی شروع به رویش می کند و ۲۸ دندان تا قبل از ۱۸ سالگی به طور کار می آیند  بعد این سن کم کم ۴ عدد دندان عقل به دندان ها اضاف می شود و ۳۲ عدد دندان کامل می شود .

مادران و پدران ما  از همان کودکی  به ما مسواک زدن را آموزش می دهند تا حد امکان مانع از پوسیدگی و خرابی دندان شود که البته نوع مسواک زدن و نوع خمیر دندان و مسواک نقش بسیار مهمی در سلامتی دندان دارد .

دندان درد یکی از درد های وحشتناک می باشد که تحمل زیادی می خواهد که گاهی این درد دندان منجر به کشیدن و یا عصب کشی و پر کردن دندان می شود.

درد دندان خیلی خطرناک است که بعضی اوقات باعث عفونت ویا تاثیر دراعصاب می شود و سردردهای شدیدی را به دنبال دارد.

درزمانهای قدیم ازروش های مختلفی برای آرام کردن درد دندان استفاده می کردند ازجمله گذاشتن قند داغ برروی دندان , گذاشتن سیروتفاله چایی که تاثیرآنچنانی داشته و در نهایت با انبرهای بزرگ دندان خود را می کشیدند اما اکنون با پیشرفت علم باعث شده است که با روش های مختلف کم تر دندان های خود را در سنین پایین بکشند.

بنابراین با استفاده از مسواک و لوازم بهداشتی دندان مانند نخ دندان یا خلال دندان از دندان خود محافظت کنیم تا درد دندان نداشته باشیم.

2459

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

دیدگاه کاربران
ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان