علل انقراض دایناسورها،شرایط محیط زیست و زمان حیات آنها

علل انقراض دایناسورها،شرایط محیط زیست و زمان حیات آنها

علل انقراض دایناسورها،شرایط محیط زیست و زمان حیات آنها

زمین شناسان، تاریخ گذشته زمین را به چهار دوران پرکامبرین،پالئوزوئیک،مزوزوئیک و سنوزوئیک تقسیم بندی می کنند. در اواخر پالئوزوئیک، اولین دایناسورها به نام تریودونت که حد واسط خزندگان و پستانداران بوده اند، ظاهر شدند. فراوانی دایناسورها در مزوزوئیک(دوران حیات میانی۲۵۰میلیون سال پیش)بوده است که به آن عصر خزندگان می گویند کلمه دایناسور از لغت یونانی خزنده بزرگ و مخوف گرفته شده است.

انواع دایناسورها:

۱-گوشت خوار:تیرانوزوروس

۲-گیاه خوار:برونتروزوروس.

۳-خزنده- پرنده:آرکئوپتریکس

دلایل انقراض دایناسورها در اواخر مزوزوئیک:

۱-پیشروی دریاها که باعث نابودی مرداب ها و محیط  تغذیه دایناسورها شد.

۲-شیوع برخی بیماری های خاص.

۳ -افزایش تعداد پستانداران تغذیه کننده از تخم دایناسورها

۴-برخورد یک شهاب سنگ بزرگ یا زمین که باعث ایجاد ابر عظیمی از گرد و خاک شد و جلوی تابش نور خورشید را گرفت و به مرگ دایناسورها بر اثر سرمای شدید، منجر شد.

دایناسورها فرمانروایان پیشین زمین هستند. موجوداتی وحشی که قلمرویی قدرتمند را در سطح کره زمین به مدت ۱۶۵ میلیون سال برای خود گسترده بودند و کمتر جانداری از گونه متفاوت وجود داشت که قدرت مقابله با آنان را داشته باشد.

اما چه شد که  این فرمانروایان روزی از دایره هستی محو شدند به گونه ای که انگار هرگز نمونه ای از آن ها بر روی زمین نبوده است جز تنها چند تکه فسیل

گردآوری توسط: تحقیقستان

کلیدواژه : انشا پایه نهمانواع دایناسورهاتحقیقتحقیق انواع دایناسورهاتحقیق با موضوع علل انقراض دایناسورهاتحقیق درباره انواع دایناسورهاعمقاله درباره انواع دایناسورهاتحقیق دلایل انقراض دایناسورهاتحقیق و مقالهتحقیق پایه نهمتحقیق کامل دلایل انقراض دایناسورهاتحقیقستانجمع آوری اطلاعات علوم نهمدرباره علل انقراض دایناسورهادلایل انقراض دایناسورهادلایل انقراض دایناسورها در اواخر مزوزوئیکروزنامه دیواریسایت اموزشیشرایط محیط زیست و زمان حیات آن ها اطلاعات جمع آوری کنیدشرایط محیط زیست و زمان حیات آنهاشرایط محیط زیست و زمان حیات دایناسورهاعلل انقراض دایناسورهاعلوم نهم در مورد علل انقراض دایناسورها، شرایط محیط زیست و زمان حیات دایناسورهاعلوم پایه نهممعرفی انواع دایناسورهامفاله دلایل انقراض دایناسورهامقالهمقاله انواع دایناسورهامقاله در مورد علل انقراض دایناسورها شرایط محیط زیست مقاله علمی در مورد علل انقراض دایناسورها شرایط محیط زیستمقاله درمورد انواع دایناسورهامقاله درمورد دلایل انقراض دایناسورهامقاله علمی در مورد علل انقراض دایناسورها شرایط محیط زیستمقاله پایه نهممقاله کامل دلایل انقراض دایناسورهاپایه نهم
2442

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

دیدگاه کاربران
  • امین ۲۳ خرداد ۱۳۹۹ / ۲۱:۰۹

    عالی بود ممنون از تحقیقستان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان