جاسوسی که غافلگیرتون می کند

جاسوسی که غافلگیرتون می کند

دوربین مدار بسته جاسوسی موجود است !!! حتما این جمله را این روز ها دیده یا شنیده اید ، رسانه های اجتماعی مانند تلگرام و اینستاگرام ، وبلاگ ها ، مجله ها و حتی روزنامه ها امروز از تبلیغات فروش تجهیزات مدار بسته مخفی پر شده است .

به این بهانه  تصمیم گرفتیم تا دوربین مخفی را کمی بیشتر برای شما همراهان گرامی باز کند تا اگر قصد خرید دوربین مدار بسته جاسوسی را داشتید ، با چشمان بازتری بتوانی بهترین دوربین مخفی را خریداری کنید.

دوربین مدار بسته جاسوسی چیست ؟

دوربین مدار بسته ، یک ماموریت اصلی دارد و آن ، حفط امنیت مالی و جانی افراد است. معمولا افراد به این هدف به دنبال خرید دوربین نظارتی هستند . در سوی دیگر تامین کننده و تولید کننده دوربین مدار بسته نکات مختلفی را هنگام طراحی دوربین ، لحاظ می کند یکی از ابتدایی ترین نکات ، اندازه و شکل ظاهری دوربین است. معمولا دوربین ها به گونه ای طراحی می شوند که در قدم اول از لحاظ روانی تهدیدات افراد را دفع کند. بطور مثال در تحقیقی که اخیرا در یکی از مجلات معتبر حوزه امنیت به چاپ رسید، شکل ظاهری بزرگ دوربین می تواند تا ۳۰% تهدیداتی مانند سرقت ، مزاحمت ، سوء قصد و مواردی از این دست را کاهش دهد.
اما دوربین مدار بسته جاسوسی به گونه ای ساخته می شود که شکل و ظاهر بسیار کوچکی داشته و با چشم غیر مسلح قابل تشخیص نیست . معمولا این دوربین ها یا به قدری کوچک هستند که امکان مشاهده آنها وجود ندارد یا به شکل یکی از وسایل طراحی شده اند ( به عنوان مثال ساعت رومیزی ، قاب عکس و … )
از مهمترین مواردی که باید پیش از ورود به مکان های عمومی به آن توجه کنید ، دقت و ارزیابی مکان هایی است که امکان نصب دوربین مخفی در آن وجود دارد ، سالن های پرو فروشگاه ها ، سالن های ورزشی ، اماکن اقامتی و … از مهمترین مکان هایی هستند که می توانند خطر نصب دوربین مدار بسته مخفی در آنجا شما را تهدید نماید. متاسفانه هیچ دستگاهی که امکان تشخیص دوربین مخفی نصب شده در این اماکن را داشته باشد وجود ندارد و همه چیز به بازرسی و دقت چشمی خود فرد باز می گردد.
اما افرادی که به دنبال خرید دوربین مدار بسته مخفی هستند باید چند نکته را در این خصوص بدانند ، نخست اینکه نصب دوربین مخفی در اماکن عمومی و حتی خصوصی نیاز به اخذ مجوز از مقام قضایی دارد و کاربر موظف است که نصب دوربین را توسط تابلو های هشدار دهنده اظهار نماید .
عامل دوم ، توجه به این نکته است که بسیاری از این دوربین ها ، توسط باطری تغذیه می شوند و در بهترین حالت می توانند یک هفته روشن بمانند و پس از این نیاز به شارژ یا تعویض باطری دوربین مخفی می باشد .

حتما بخوانید  اینترنت اشیاء یا IOT چیست؟!

عامل دیگر اینکه دوربین مدار بسته مخفی معمولا تصاویر را بر روی حافظه SD قابل اتصال بر روی خود ضبط می کند و با توجه به ظرفیت محدود این حافظه ها ( حداکثر ۲۵۶ یا ۵۱۲ گیگا بایت ) ، معمولا بیش از یک یا دو روز نمی توان روی تصاویر ضبط شده این دوربین ها حساب باز کرد.


عامل دیگر عدم کارایی دوربین مدار بسته مخفی در تاریکی است . دوربین مخفی همانطور که از اسمش پیداست نیاز به استتار مناسب و مخفی شدن از چشم افراد دارد. در این راستا معمولا ۹۹درصد این دوربین ها فاقد ال ای دی های دید در شب هستند . از این رو از دوربین مدار بسته مخفی تنها برای تصویر برداری از فضاهایی که دارای نور مناسب هستند استفاده می شود .

کلام آخر 

چنانچه به دنبال خرید دوربین مدار بسته مخفی هستید ، اما نمی دانید چه مدل دوربینی برای شما مناسب است ، ما پیشنهاد می کنیم با یک مشاور خبره و کار بلد مشورت کنید ، صحبت های کارشناسی یک مشاور دوربین مدار بسته می تواند ، نوع نیاز شما به دوربین مدار بسته را مشخص کند ، در بسیاری از مواقع اصلا نیاز به تهیه ، دوربین مخفی وجود ندارد و می توان با استفاده از دوربین های دیگر موضوع را با دقت بیشتری پوشش داد.

گردآوری توسط: تحقیقستان

حتما بخوانید  افزایش شمار کشورهای تحت ‌پشتیبانی اپل
۰

برچسب ها

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *


دکمه بازگشت به بالا
بستن