فال حافظ

انشا درمورد ریا کاری

انشا درمورد ریا کاری

انشا درمورد ریا کاری

ریا مسئله ای است که کم و بیش در همه ی اقشار جامعه ی کشور ما دیده می شود که متناسب با شرایط هر قشر میزان آن متفاوت می باشد . ریا در واقع هنگامی اتفاق می افتد که فرد عملی را انجام می دهد که با عقیده اش سازگار نیست و این خود تنش روانی در پی دارد .

ریا می تواند در حداقل ترین حالت ممکن برای حفظ شخص از آسیب های احتمالی از جانب دیگران و یا برای ترفیع جایگاه شخص و دسترسی به سود های کلان است . اگر نظریه ی ساندرلند را در نظر بگیریم مسئله ی ریا با آن کاملا قابل تبیین است .

ساترلند (جامعه شناس) معتقد است همه ی ما رفتار هایی را انجام می دهیم که با علم به این که مخالف هنجار های جامعه است چه هنجار قانونی و چه غیر قانون (عرف ، شرع .. ) آن را به علت همگانی بودن و مشاهده ی به وفور آن از کودکی انجام می دهیم .

ریا در جامعه ی ما دقیقا چنین مسئله ای است . فرد از کودکی این رفتار را در پدر و مادر خود میبیند شاید موضوعیت ریا برایش قابل درک نباشد اما به خوبی تضاد میان رفتار بیرون از خانه و داخل خانه یا جلوی دیگران را حس می کند .

با ورود به مدرسه فرد ناخودآگاه این عمل را انجام می دهد . ساده ترین مثال شرکت در نماز جماعت مدرسه برای بچه هایی که هنوز به سن تکلیف نرسیده اند یا اجباری است و یا لااقل باعث تشویق و تحسین می شود و خب کودک ناخودآگاه آن را فرا می گیرد و به همین روال تا سن های بالاتر .

انشا درمورد ریا کاری

در بالاترین داده هم مسئولان را میبینیم که این جا برای حفظ جایگاه خود اظهاراتی دارند و بر اساس آن اظهارات جلب اعتماد می کنند . اما از بسیاری از آن ها در جاهای مختلف شواهدی کاملا متضاد به چشم می خورد . یا بسیاری از کمک هایی که افراد در آن برای نیک جلوه دادن خود فرد نیازمند را مورد ترحم و در فضای مجازی یا تلویزیون کوچک می کنند . همین طور ما این مسئله را در قشر هنرمند و به اصطلاح سلبریتی جامعه هم بسیار میبینیم .

اما علت چه می تواند باشد ؟ این سطح از گستردگی طیف این موضوع در همه ی افراد و سنین شاید نشان از عدم آزادی شخص در بیان عقاید خود در موضوعات مختلف باشد . ممکن است همیشه هم فرد توبیخ نشود ولی بسیاری از شرایط و مزایا با همین ریاکاری برای او فراهم شود .

2464

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان