افزودن فاوآیکون به سایت وردپرسی

افزودن Favicon (فاوآیکون و نمادک) به سایت وردپرسی (بدون افزونه + با افزونه)

افزودن فاوآیکون به سایت وردپرسی

وقتی سایتی را باز می کنید، کنار عنوان سایت در تب مرورگر یک آیکون برای سایت قرار دارد. به این آیکون Favicon (فاوآیکون) می گویند. این Favicon در اصل آیکون سایت است و علاوه بر نمایش در تب مرورگر، در لیست بوک مارک ها نیز این آیکون نمایش داده می شود. برای افزودن Favicon به سایت وردپرسی نیز راه های مختلفی وجود دارد که در این مقاله به آن ها می پردازیم.

قبل از شروع آموزش قرار دادن Favicon در وردپرس باید بگوییم که برخی از قالب های حرفه ای، قسمتی را برای افزودن این آیکون به سایت دارند. بنابراین به جز سه روش زیر، قالب های حرفه ای نیز در تنظیمات قالب خود، این امکان را دارند که می توانید برای افزودن آیکون سایت، از آن بخش اقدام کنید. اگر قالب شما چنین بخشی را نداشت، از راه های زیر favicon را به سایت خود اضافه کنید.

افزودن فاوآیکون به سایت وردپرسی از طریق تنظیمات

خود وردپرس امکان اضافه کردن آیکون را به سایت دارد. برای این کار به پنل مدیریت وردپرس خود مراجعه کرده و سپس از طریق منو نمایش، گزینه سفارشی سازی را انتخاب کنید.

وارد قسمت “هویت سایت” شوید. در این قسمت بخشی با عنوان “نمادک سایت” قرار دارد. در این جا روی گزینه انتخاب تصویر کلیک کنید و آیکون خود را آپلود کنید. توصیه خود وردپرس این است که آیکون شما در اندازه ۵۱۲ در ۵۱۲ پیکسل باشد.

پس از آپلود آیکون، روی گزینه انتشار کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود.

خواهید دید که آیکون مورد نظر شما به سایت اضافه شده است که در تب مرورگر قابل مشاهده است.

افزودن فاوآیکون به سایت وردپرسی از طریق کد

اگر بخواهید favicon را از طریق کد به سایت خود اضافه کنید، باید از کد های زیر استفاده کنید. البته باید با فایل ها و کد های قالب کمی آشنا باشید تا بدانید که این کد ها را به چه صورت قرار دهید. در کد های هر سایتی، تگی به نام <head> قرار دارد. این کد ها باید داخل این تگ قرار بگیرند.

معمولا این تگ را می توانید داخل فایل header.php قالب خود پیدا کنید. البته بسته به نوع و طراح قالب، گاهی اوقات این تگ در فایل دیگری قرار دارد که باید آن را پیدا کنید.

برای افزودن favicon با فرمت ico از کد زیر استفاده کنید. در تگ href باید لینک آیکون قرار بگیرد.

<link rel=”shortcut icon” href=”/favicon.ico” type=”image/x-icon”/>

برای افزودن favicon با فرمت png از کد زیر استفاده کنید. در تگ href باید لینک آیکون قرار بگیرد.

<link rel=”icon” href=”/favicon.png” type=”image/png”/>

برای افزودن favicon با فرمت gif از کد زیر استفاده کنید. در تگ href باید لینک آیکون قرار بگیرد.

<link rel=”icon” href=”/favicon.gif” type=”image/gif”/>

افزودن فاوآیکون به سایت وردپرسی با افزونه

از طریق افزونه Custom Favicon نیز می توانید آیکون را به سایت خود اضافه کنید.این افزونه تا کنون بیش از ۲۰ هزار نصب فعال داشته است و امتیاز ۵ از ۵ را از کاربران وردپرس دریافت کرده است.

پس از نصب و فعال سازی افزونه Custom Favicon ، گزینه Custom Favicon به زیر منو تنظیمات اضافه می شود.

در این بخش شما می توانید آیکون را آپلود کنید. این افزونه امکان قرار دادن آیکون برای پنل مدیریت را نیز دارد.

از بخش Favicon for Website می توانید آیکون سایت خود را آپلود کنید و از بخش Favicon for Admin می توانید آیکون پنل مدیریت را آپلود کنید.

برای دستگاه های اپل نیز امکان آپلود جدا قرار دارد. پس از آپلود آیکون ها، Save Changes را کلیک کنید و نتیجه کار را مشاهده کنید.

2440

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان