افزونه غیرفعال کردن گوتنبرگ وردپرس

افزونه غیرفعال کردن گوتنبرگ وردپرس

افزونه غیرفعال کردن گوتنبرگ وردپرس

آیا می‌خواهید Gutenberg را غیرفعال کنید و از ویرایگشر پیش‌فرض وردپرس استفاده کنید؟! حال برای کاربران مبتدی سؤال پیش میاد که گوتنبرگ چیست!؟ Gutenberg ویرایشگر وردپرس است که جایگزین ویرایشگر پیش‌فرض وردپرس شده است. ولی برخی از کاربران ترجیح می‌دهند با همان ویرایشگر قبلی کار کنند و مطالب و صفحه‌های خود را طراحی کنند. اما برای غیرفعال کردن گوتنبرگ چه باید کرد؟

در این آموزش نحوه غیرفعال کردن گوتنبرگ را توضیح می‌دهیم.

قبلاً گفتیم ویرایشگر گوتنبرگ چیست! ویرایشگری است مانند صفحه سازهای وردپرس که شما می‌‌توانید آیتم‌ها را درون صفحه و نوشته خود بکشید و رها کنید. با گوتنبرگ کاربران می‌توانند طرح‌بندی منحصربه‌فرد برای محتوای وب‌سایتخود ایجاد کنند. در نسخه ۴.۹.۸ وردپرس ویرایشگر گوتنبرگ به‌صورت آزمایشی در پیشخوان وردپرس قرارگرفته‌‌ است که با بازخورد میلیون‌ها کاربر وردپرس روبه‌‌رو شوند. قرار است در نسخه ۵.۰ وردپرس گوتنبرگ به‌عنوان ویرایشگر پیش‌فرض وردپرس جای بگیرد و منتشر شود.

غیرفعال کردن گوتنبرگ با کلاسیک ادیتور

در این روش افزونه Classic Editor را دریافت و نصب کنید. پس از فعال‌سازیافزونه، به بخش تنظیمات> نوشتن بروید و در فیلد Classic editor settings مشخص کنید که تنها ویرایشگر کلاسیک فعال باشد یا هر دو ویرایشگر در پیشخوان شما فعال باشند. پس از فعال‌سازی افزونه، به‌طور اتوماتیک ویرایشگر گوتنبرگ غیرفعال می‌شود.

حال وارد بخش نوشته‌ها شوید و خواهید دید لینک جدیدی به نام افزودن نوشته (کلاسیک) به این منو اضافه‌ شده‌‌است. همچنین در بخش همه نوشته‌‌ها می‌‌توانید نوشته را با ویرایشگر کلاسیک و گوتنبرگ ویرایش کنید.

افزونه Disable Gutenberg

اگر می‌خواهید Gutenberg را برای برخی از نقش‌های کاربری و پست تایپ‌ها غیرفعال کنید، از این روش استفاده کنید. حال در اولین مرحله افزونه Disable Gutenberg را نصب و فعال کنید. پس از فعال کردن افزونه گزینه جدیدی به نام Disable Gutenberg در منو تنظیمات پیشخوان وردپرس قرار می‌گیرد.

وارد صفحه تنظیمات افزونه شوید. به‌طور پیش‌فرض ویرایشگر گوتنبرگ برای تمامی کاربران سایت غیرفعال می‌شود. فقط کافی است که شما در قسمت Complete Disable تیک گزینه Disable Gutenberg Everywhere را بردارید. حال گزینه‌ های جدیدی می‌بینید که می‌‌توانید گوتنبرگ را تنها برای برخی از نقش‌های کاربری، پست تایپ‌ها غیرفعال کنید.

گردآوری توسط: تحقیقستان

343

تصور ذهنی ، یکی از نیرومند ترین و موثرترین راهکارها برای تحقق هر چیزی است. امیدوارم در تحقیقستان، شما را به نیازهایتان نزدیک کنم و از تجربه های بنده بهره کافی را ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان