نحوه ساخت جیمیل

نحوه ساخت جیمیل

نحوه ساخت جیمیل

اگر شما از کاربران اینترنت هستید، نداشتن ایمیل ممکن است شما را با یک سری مشکلات و دردسرهایی مواجه کند. شما برای ثبت‌نام در هر سایتی نیازمند داشتن یک ایمیل هستید و یا هنگام فعال‌سازی یک برنامه موبایل به‌ احتمال‌ زیاد نیازمند یک ایمیل خواهید بود. یا شاید هم برای ارسال مدارک خود به یک شرکت، نیازمند یک ایمیل باشید. آیا می‌دانید چگونه جیمیل بسازیم؟


مزایای داشتن ایمیل بسیار زیاد است و هر کاربری که وارد دنیای اینترنت می‌شود، باید یک ایمیل داشته باشد. سرویس‌ دهنده‌های زیادی برای ساخت اکانت ایمیل وجود دارند اما ما در این آموزش می‌خواهیم نحوه‌ی ساخت بهترین سرویس‌دهنده ایمیل یعنی جیمیل را ارائه دهیم. این آموزش کاملاً تصویری و قدم‌به‌قدم است تا راحت‌تر بتوانید یاد بگیرید و عملیات را به درستی انجام دهید

چگونه جیمیل بسازیم؟

یک سرویس‌دهنده ایمیلی است که به شما ۱۵ گیگ فضای ذخیره‌سازی رایگان را ارائه می‌دهد. شما برای استفاده از سرویس‌های گوگل نیازمند داشتن جیمیل هستید. این سرویس‌ها شامل گوگل وبمستر، گوگل آنالیتیکس، گوگل درایو، گوگل مپ، یوتیوب و … هستند.

چگونه جیمیل بسازیم؟ ساخت اکانت جیمیل بصورت رایگان و یک فرایند سریع و آسان است. بیایید آموزش را شروع کنیم و مراحل ساخت اکانت ایمیل را قدم‌به‌قدم پیش برویم

Gmail بخش اول: ایجاد حساب کاربری

۱- برای اینکه بدانیم چگونه جیمیل بسازیم؟باید در گام اول وارد آدرس gmail.com شوید و یا در گوگل کلمه gmail را جستجو کنید. اولین سایت همان gmail.com است، روی آن کلیک کنید.
۲- در صفحه بازشده روی ” Create an account ” کلیک کنید:…

۳- در این مرحله فرم ثبت‌نام را مشاهده می‌کند. مشخصات خودتان را وارد کنید و روی دکمه Next کلیک کنید. دقت کنید نام ایمیل نباید تکراری باشد و شما فقط می‌توانید از حروف، اعداد و نقطه (.) برای ساخت اکانت ایمیل خود استفاده کنید.

۴- در این مرحله چند گزینه دیگر برای افزایش امنیت و بازیابی ایمیل شما در صورت فراموشی قرارگرفته است:

شماره تماس: برای افزایش امنیت در ساخت اکانت جیمیل و ورود دومرحله‌ای، شماره تماس خودتان را وارد کنید. شماره تماس شما باید صحیح باشد زیرا در مرحله بعدی از شما درخواست کد تأیید می‌کند. در حال حاضر با شماره موبایل‌های ایران مشکلی ندارد. این بخش اختیاری است.

آدرس ایمیل بازیابی: اگر شما یک ایمیل از قبل داشته‌اید، می‌توانید در اینجا وارد کنید، از این ایمیل برای بازیابی جیمیل شما در صورت فراموشی مشخصات آن استفاده می‌شود. این بخش هم اختیاری است.

تاریخ تولداین بخش اجباری است و شما باید حتماً تاریخ تولد خودتان را وارد کنید. دقت کنید که تاریخ تولدتان را صحیح وارد کنید هنگام بازیابی ایمیل از شما این تاریخ را می‌خواهد.

جنسیت: این قسمت هم اجباری است و شما باید جنسیت خودتان را مشخص کنید. اگر آقا هستید روی Male و اگر خانم هستید روی Female قرار دهید.

در پایان روی Next کیلک کنید تا وارد مرحله بعدی شوید.

۵- برای اطمینان از اینکه این شماره شماست، گوگل یک پیام متنی با کد تأیید ۶ رقمی را به شما ارسال می‌کند. اگر موافق هستید روی Send کلیک کنید و اگر می‌خواهید به مرحله قبلی برگردید و شماره تماس خودتان را تغییر دهید روی Back کلیک کنید. اگر هم نمی‌خواهید شماره خودتان را تأیید کنید می‌توانید روی Not now کلیک کنید

۶- اگر روی Send کلیک کرده باشید، بلافاصله یک کد تأیید ۶ رقمی برای شما ارسال می‌شود که می‌توانید در کادر مربوطه وارد کنید. اگر کد را دریافت نکردید روی Call instead کلیک کنید تا به‌صورت اتوماتیک با شما تماس گرفته شود و کد تأیید را برایتان بخوانند. بعد از واردکردن کد تأیید روی Verify کلیک کنید تا شماره شما تأیید شود.

۷- اگر می‌خواهید شماره شما برای سرویس‌های بیشتر گوگل مورد استفاده قرار بگیرد، می‌توانید روی Yes, I’m in کلیک کنید و اگر هم نمی‌خواهید، می‌توانید روی skip کلیک کنید تا وارد مرحله بعدی ساخت اکانت جیمیل شوید.

۸- در پایان شما باید قوانین و مقررات گوگل را مطالعه کنید و سپس روی دکمه I agree کلیک کنید تا وارد جیمیل خودتان شوید.
اگر شما می‌خواهید همه این مراحل را با زبان فارسی طی کنید کافی است که از قسمت مشخص‌شده در شکل زیر، زبان فارسی را انتخاب کنید:

گردآوری توسط: تحقیقستان

درباره نویسنده: محمد حسین نیازی

تنها زمانی می توانید چیزی را که ریشه های عمیق در فرهنگ شما دارد به وضوح ببینید که آن چیز در کار دور شدن از شما و فرو رفتن در دور دست باشد .

مطالب زیر را حتما بخوانید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *