تحقیقستان

انشا درباره کویر

انشا درباره کویر
در این نوشته شما می خوانید :

انشا درباره کویر

هنگامی که صحبت از زیبایی طبیعت می شود،کم و بیش همه ما یاد جنگل های سرسبز، رودخانه های خروشان، کوه های سر به فلک کشیده و دریای ابی میفتیم، اما طبیعت جلوه های دیگری هم دارد.

سفرخانوادگی آن هم با تور کویر نوردی واقعا خاطره دل انگیزی است، ساعت حوالی ۷ بعدظهر بود و تصمیم خانوادگی ما این بود یکی از برنامه های عید امسال ما رفتن به کویر مرنجاب که نزدیک کاشان بود باشد . سوار ماشین ها شدیم و حرکت کردیم.

شب شد، بعد از چند ساعت حرکت به کاروانسرای مرنجاب رسیدیم، کاروانسرای بزرگی که به نظرم از هر هتل پنج ستاره دیگری جذاب تر بود. وسط حیاط کاروانسرا آتش روشن کرده بودند، تقریبا بیشتر اتاق ها پر بود، بچه ها به دنبال هم میکردند و بقیه هم عکس یادگاری میگرفتند، وارد اتاق ها شدیم و قرار بر این شد که شب را استراحت کنم و فردا بعدظهر به دیدن کویر برویم.

اواسط شب از اتاق بیرون آمدم، خوابم نمیبرد، از پله ها پایین امدم و روی آخرین پله و کنار گلدان شمعدانی نشستم، هنگامی که سرم را بالابردم، هزاران نقطه درخشان را دیدم که در آسمان کویر خودنمایی میکردند، بی نقص، زیبا، دل انگیز بود.

بعدظهر فردا ،حوالی ساعت ۵عصر سوار ماشین ها شدیم و به سمت دل کویر رفتیم، تپه های شنی مرتفع و ریگزار های فراوان توجه هرکسی را به خود جلب میکرد. همه از ماشین ها پیاده شدیم و به بالای تپه ها رفتیم. به پیشنهاد پدرم سوار شترانی شدیم که کنار صاحبانشان بودند و کمی هم در کویر شتر سواری کردیم، بسار لذت بخش بود.

غروب خورشید در دل کویر، در این افق بی همتا و این سکوت ، به جای اینکه دلگیر باشد، بیشتر رویایی بود. با تاریک شدن هوا در کویر، آتش روشن کردیم و گروه موسیقیی که هم راه ما امده بودند کار خود را شروع کردند ، آواز های سنتی میخوانند و سکوت شب دل انگیز کویر را درهم می شکستند. خنکای نسیم و۳ هوای معتدل شب کویر صورتم را نوازش، و در گوشم آواز کویر را زمزمه میکرد. سوار ماشین ها شدیم و به کاروانسرا رفتیم و دوباره شب را انجا سپری کردیم.

سفر به کویر و تماشای آسمان پرستاره آن یکی از بهترین سفر های عمرم بود که امیدوارم دواره تکرار شود.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ به این مقاله امتیاز بدید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد امتیاز ها: 0

تا حالا امتیازی ثبت نشده است! برای این مقاله امتیاز ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

این سایت توسط reCAPTCHA و گوگل محافظت می‌شود حریم خصوصی و شرایط استفاده از خدمات اعمال.