فال حافظ

افزونه افزودن نقشه به سایت وردپرس

افزونه افزودن نقشه به سایت وردپرس

افزونه افزودن نقشه به سایت وردپرس

با افزودن نقشه تعاملی در وردپرس کاربران شما میتوانند مسیرها، سفرها و مقصدها را با کلیک کردن بر روی نشانه های نقشه پیدا کنند، یا با حرکت دادن ماوس روی نشانه ها آنرا کشف کنند. نحوه اضافه کردن نفشه تعاملی در وردپرس را توضیح می دهیم.

 

افزودن نقشه گوگل به سایت وردپرس

در این روش نیازی به نصب افزونه نیست، وارد وب سایت Google My Maps شوید و روی دکمه Create a new map کلیک کنید. در این صفحه میتوانید نقشه خود را ویرایش و ایجاد کنید. روی base map کلیک و نقشه دلخواه خود را انتخاب کنید. سپس نقاط مورد علاقه خود، لایه و موارد بیشتر را به نقشه اضافه کنید.

با استفاده از ابزار زیر میتوانید خطوط روی نقشه را بکشید، مسیرها را اضافه و آیتم ها را انتخاب کنید. تمام آیتم های نقشه شما در لایه ها در سمت چپ ذخیره می شوند. شما می توانید لایه ها را اضافه، ویرایش، تغییر نام و یا حتی حذف کنید. شما همچنین می توانید بر روی هر آیتم در لایه خود کلیک و توضیحات را اضافه کنید، و عنوان را تغییر و یا عکس / فیلم  تغییر و اضافه کنید.

پس از ویرایش نقشه خود، باید آن را در سایت خود منتشر کنید، روی دکمه share کلیک کنید. سپس در بخش Who has access روی دکمه change کلیک کنید.

حال گزینه On – Public on the web را انتخاب و روی دکمه save / done کلیک کنید.

مجددا وارد صفحه ویرایش نقشه شوید و روی گزینه Embed on my site کلیک کنید.

در پنجره باز شده کد نقشه را کپی و در صفحه یا نوشته ای که قصد دارید نقشه تعاملی را اضافه کرده جایگذاری کنید.

اکنون روی دکمه پیش نمایش کلیک کنید و نقشه تعاملی را در سایت خود مشاهده نمایید.

افزونه افزودن نقشه به سایت وردپرس

افزونه نقشه به سایت وردپرس با استفاده از افزونه

در حالی که شما می توانید نقشه های تعاملی را با استفاده از Google Maps ایجاد و اضافه کنید،  اما این نقشه همچنان برخی ویژگی ها را ندارد و تنها محدود به Google Maps است. اگر می خواهید از Open Street Maps، Bing یا سایر خدمات نقشه برداری استفاده کنید، این روش برای شما مناسب است.

در این روش در مرحله اول، افزونه Leaflet Maps Marker را نصب و فعال سازی کنید. پس از فعال سازی افزونه منو جدیدی به نام Maps Marker به پیشخوان وردپرس اضافه میشود. وارد صفحه افزونه شوید و روی دکمه Add New Layer کلیک کنید. سپس یک نام برای لایه خود نوشته و روی دکمه publish کلیک کنید.

پس از ایجاد کردن لایه باید نشانه های مورد نظر خود را روی نقشه اضافه کنید. روی زیر منو Maps Marker /Add New Marker کلیک کنید و اولین نشانه خود را اضافه کنید.

سپس یک عنوان برای نشانه وارد کنید و مکان مورد نظرتان را بیابید و انتخاب کنید. همچنین شما باید نشانه خود را در لایه ای که قبلا ایجاد کرده اید قرار داده و ذخیره کنید. برای اضافه کردن نشانه های دیگر به لایه خود طبق همین روش پیش بروید.

پس از اتمام کارتان وارد صفحه یا نوشته مورد نظرتان شوید و روی دکمه Add Map کلیک و نقشه خود را اضافه کنید. سپس در پنچره باز شده لایه ای که ایجاد کردید را انتخاب و روی دکمه insert map کلیک کنید. حال صفحه یا نوشته خود را ذخیره کنید و نقشه تعاملی را در سایت مشاهده نمایید.

343

تصور ذهنی ، یکی از نیرومند ترین و موثرترین راهکارها برای تحقق هر چیزی است. امیدوارم در تحقیقستان، شما را به نیازهایتان نزدیک کنم و از تجربه های بنده بهره کافی را ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان