افزونه ایجاد پوسته فرزند یا چایلد تم

افزونه ایجاد پوسته فرزند یا چایلد تم

افزونه ایجاد پوسته فرزند یا چایلد تم

در آموزشهای قبل همکارانم چایلدتم را تعریف و نحوه ایجاد آن را توضیح داده‌اند. هنگامی که فایل های قالب خود را ویرایش و آن را سفارش سازی می‌کنید، متاسفانه پس از آپدیت قالب تمامی تغییرات به حالت پیش فرض باز میگردند. در اینجا مبحث پوسته فرزند یا چایلد تم به کار می آید.

روش کار به این شکل است که میتوان فایل ها را در پوسته فرزند که از قالب مادر ایجاد کردید را ویرایش و تغییر دهید. و همچنین قالب مادر خود را هر از چند گاهی آپدیت کنید و دیگر نگران حذف شدن تغییرات فایل های قالب سایت وردپرسی خود نباشید.

ساخت چایلدتم در وردپرس با افزونه Child Themify

همانند همیشه افزونه را نصب و فعال کنید. آموزش نصب افزونه در وردپرس را ببینید. پس از فعال سازی افزونه، گزینه جدیدی به نام create child theme در منو نمایش> پیشخوان وردپرس ایجاد می‌شود.

تنها با چند کلیک می‌توانید پوسته فرزند را در سایت وردپرس یخود ایجاد کنید و دیگر نگران حذف تغییراتی که در قالب اصلی یا مادر لحاظ کردید نباشید. پس از وارد شدن به صفحه تظیمات افزونه، ابتدا قالب مادر دلخواه خود را انتخاب کرده سپس نامی برای پوسته فرزند نوشته و روی لینک Show advanced fields کلیک کنید.

سپس در کادر های باز شده، نام نویسنده را مشخص کنید و فایل های مورد نظرتان راکه قصد دارید در پوسته فرزند کپی شود را انتخاب و روی دکمه create child theme کلیک کنید.

در کل این افزونه بعد از ایجاد پوسته فرزند به طور پیش فرض فایل های  style.css و functions.php ایجاد خواهند شد. حال وارد بخش نمایش> پوسته شوید و پوسته فرزندی که ایجاد کردید را مشاهده خواهید کرد. پوسته را فعال و تغییرات دلخواه خود را لحاظ، و فایل css را ویرایش کنید.

هر تعداد که دوست داشتید میتوان پوسته فرزند قالب مادر دلخواه خود را ایجاد کرد.

گردآوری توسط: تحقیقستان

343

تصور ذهنی ، یکی از نیرومند ترین و موثرترین راهکارها برای تحقق هر چیزی است. امیدوارم در تحقیقستان، شما را به نیازهایتان نزدیک کنم و از تجربه های بنده بهره کافی را ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان