تأثیر جهانی کرونا بر آموزش IT

تأثیر جهانی کرونا بر آموزش IT

تأثیر جهانی کرونا بر آموزش IT

ویروس کرونا با گسترش در جهان به خانه‌نشینی افراد زیادی منجر شد. در‌این‌بین، برخی کسب‌وکارهای آموزشی با ارائه‌ی راهکارهای جدید و استفاده از بستر اینترنت سعی در آموزش از راه دور و برگزاری کلاس‌های آنلاین کردند.

سماتک (مرکز آموزش‌های تخصصی IT) که سابقه‌ای بیست‌ساله در صنعت آموزش IT ایران دارد، یکی از این نام‌ها است. محتوای منتشر‌شده‌ی همین شرکت به نگارش درآمده است.

پس از گسترش سریع ویروس کرونا در چین و کشورهای دیگر جهان، بسیاری از کسب‌وکارها تحت‌تأثیر تبعات منفی آن قرار گرفتند. صنعت آموزش از مدارس و دانشگاه‌ها گرفته تا مراکز آموزشی خصوصی و مهارتی، برای محافظت از جان دانشجویان و دانش‌آموزان مجبور به تعطیل کردن کلاس‌های حضوری شدند. اما بیایید به اقداماتی که مراکز آموزش تخصصی IT در جهان انجام دادند، نگاهی بیندازیم.

آموزش از راه دور و جبران عقب‌ماندگی تحصیلی

توسعه فضای مجازی موجب شد تا با وجود تعطیلی مدارس و دانشگاه‌ها در شرایط شیوع ویروس کرونا، روند آموزش متوقف نشود. آموزش از طریق فضای مجازی کمک کرده تا بخش قابل توجهی از عقب‌ماندگی تحصیلی دانش‌آموزان و دانشجویان جبران شود. با استفاده از بستر شبکه‌های مجازی، ارزیابی ها و حتی حضور و غیاب دانشجویان نیز طبق روال کلاس‌های حضوری انجام شد و اینترنت رایگان برای تسهیل در دسترسی افراد به وب اختصاص یافت؛ به‌طوری‌که اگر زیرساخت‌های ارتباطی فراهم نبود، عملا امکان آموزش از راه دور وجود نداشت.

شرکت New Horizions

شرکت New Horizions یکی از بزرگ‌ترین مراکز آموزش IT در دنیا با ۳۵ سال سابقه آموزش به بیش از ۲ میلیون دانشجو و دارای شعبه در بیش از ۳۵ کشور است. زمینه فعالیت آموزشی این شرکت بسیار گسترده و شامل تمام زیرشاخه‌های IT از برنامه‌نویسی، مهندسی شبکه‌، امنیت و مدیریت IT است.

این شرکت در قسمت وبلاگ خود از توقف کامل دوره‌های حضوری در کشورهای درگیر ویروس کرونا و ارائه خدمات آموزش آنلاین خبر داده است. در قسمتی از این نوشتار با شعار از «خانه آنلاین بیاموزید» سرویس Online LIVE خود را معرفی کرده است.

شرکت Fast Lane

برای علاقه‌مندان به سیسکو و دوره‌های آموزشی آن، نام flane یک نام کاملا شناخته شده است. شرکت fast lane هم ضمن برقراری کلاس‌های آنلاین اطلاعیه‌ای منتشر کرده است و در آن با قاطعیت اعلام کرده که تمامی کلاس‌های fast lane از این پس فقط به‌صورت آنلاین برگزار خواهد شد.

همچنین چون امکان حضور و شرکت در امتحانات بین‌المللی ریسک ابتلا به کرونا را افزایش می‌دهد؛ از تمدید ۶ ماهه اعتبار گواهینامه‌های سیسکو خبر داده است. در‌ این اطلاعیه آمده است که اعتبار گواهینامه‌های در حال انقضا به‌طور خودکار تمدید می‌شود.

شرکت SAP

شرکت SAP یکی از بزرگ‌ترین ارائه‌دهندگان راه‌حل‌های ERP در دنیا است که در سال ۱۹۷۲ در آلمان شروع به فعالیت کرده و اکنون در بسیاری از نقاط دنیا دفتر ارائه خدمت دارد. قسمت آموزش شرکت SAP هم با صدور بیانیه‌ای عنوان کرده که کلیه کلاس‌های حضوری به کلاس‌های آنلاین تبدیل شده و ادامه می‌یابد.

سماتک

سماتک مجموعه‌ای باسابقه درزمینه آموزش‌های حضوری IT است. برنامه‌نویسی، مهندسی شبکه، امنیت اطلاعات و مدیریت IT شاخه‌های اصلی آموزش‌های ارائه شده توسط سماتک است.

سماتک هم بلافاصله پس از شیوع سریع ویروس کرونا در ایران، کلاس‌های حضوری را متوقف و به سرعت راه‌حل آموزش آنلاین را جایگزین نمود و اجازه نداد در یادگیری دانشجویان و برنامه‌ریزی‌های ایشان خللی ایجاد شود. سماتک توانست تنها ظرف مدت سه روز سیستم آموزش آنلاین خود را راه‌اندازی کرده و تنها طی یک هفته ۳۹ کلاس آنلاین توسط ۱۹ استاد در ۷۲۷۸ دقیقه برگزار کند. همچنین، تا پایان روز ۹ فروردین ۲۰۶۵۰ ساعت دوره آنلاین برگزار کرده است. سماتک تصمیم دارد تا عادی شدن وضعیت سلامت کشور عزیزمان ایران، روند برگزاری دوره‌های آنلاین را ادامه دهد.

به همین منظور دوره‌های آنلاین بهاری سماتک اعلام شده است و متخصصان IT ایرانی و فارسی زبان در هرجای دنیا که باشند، می‌توانند از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند. تخفیف ۲۰ درصدی روی کلیه دوره‌های آنلاین در نظر گرفته شده است که برای استفاده از آن باید از کد تخفیف ONLINE و از طریق صفحه ثبت‌نام آنلاین سماتک اقدام کنید.

2435

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان