آموزش تنظیمات در وردپرس

تنظیمات وردپرس

آموزش تنظیمات در وردپرس

همانطور که می‌دانید هر سیستمی یک سری تنظیمات برای کنترل و مدیریت بهتر اجزای خودش دارد، مسلماً وردپرس هم یک مکانی برای تنظیمات دارد.امروز بخش تنظیمات وردپرس را مورد بررسی و آموزش قرار می‌دهیم.

تنظیمات در وردپرس

بخش تنظیمات در وردپرس دارای چندین زیر مجموعه می‌باشد که از تصویر زیر می‌توانید مشاهده کنید.

آموزش تنظیمات در وردپرس

تنظیمات همگانی وردپرس

تنظیمات همگانی وردپرس مربوط میشه به مسائل عمومی مثل نام یا عنوان سایت ، زمان و روز (تقویم) و … .  در مورد تقویم و زمان وردپرس بهتون بگم چندین افزونه وجود داره که تاریخ و زمان سایت شمارو کاملا فارسی و بومی میکنه مثل وردپرس فارسی – wp-jalali و…

تنظیمات نوشتن در وردپرس

تنظیمات نوشتن در وردپرس هم مربوط به تنظیماتی می شود که نوشته خود را از طریق ایمیل به وردپرس ارسال کنید تا در سایت شما منتشر شود.

تنظیمات خواندن در وردپرس

تنظیمات خواندن مربوط به تنظیم صفحه نخست و وبلاگ و تعداد نوشته های درون سایت است.

تنظیمات بخش گفت و گوها در وردپرس

بخش گفت و گوها مربوط به قسمت نظرات یا بازتاب های کاربران است.

بوسیله این بخش می توانیم مسائل مربوط به آن را مدیریت کنیم.

کاملا فارسی گفته شده و با کمی توجه به تصویر زیر بهتر درک می‌کنید.

تنظیمات بخش رسانه در وردپرس

تنظیمات بخش رسانه مربوط به پرونده های چند رسانه ای (عکسها، فیلمها و..) در وردپرس است. همچنین می توانید اندازه ای برای تصاویر شاخص تعیین کنید تا در همه جا با همان اندازه نمایش داده شوند.

تنظیم پیوندهای یکتا در وردپرس

تنظیمات پیوندهای یکتا در وردپرس از اهمیتی بالایی برخوردار است.

توجه !!! چنانچه تنظیمات این قسمت بهم بریزد صفحات شما با ارور ۴۰۴ مواجه می شوند.

بهتر است قبل از شروع کار این بخش را بدرستی تنظیم کنید زیرا اگر آدرس پست های شما تغییر کند به شدت از سوی گوگل جریمه خواهید شد.

توضیحات : در این بخش شما می توانید تنظیم کنید که آدرس پست های شما چگونه باشد؟ عددی ؟ با روز و تاریخ؟ من پیشنهاد میکنم از گزینه نام نوشته استفاده کنید که نام نوشته شما در آدرس آن پست قرار بگیرد. (البته می توانید موقع ارسال پست نام را تغییر دهید.) اگه از نام مناسبی در آدرس پست خودتون استفاده کنید برای موتورهای جستجو بهینه تر است.

جمع بندی

امروز به بخش تنظیمات در وردپرس پرداختیم و با آن ها آشنا شدیم، قبل از شروع کار در وردپرس بهتر است که تنظیمات را به خوبی انجام دهید. زیرا برخی تنظیمات مثل پیوندهای یکتا بهتر است که یکبار قبل از شروع کار انجام شود!!! تا بعدا به رتبه سئو سایت شما لطمه نزند.

گردآوری توسط: تحقیقستان

2439

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان