مدیریت کاربران در وردپرس

مدیریت کاربران در وردپرس

مدیریت کاربران در وردپرس

سلام امروز هم با جلسه سیزدهم از دوره آموزش وردپرس همراه شما عزیزان هستم.در این جلسه به بخش کاربران در پنل مدیریتی وردپرس می‌پردازیم مدیریت کاربران در وردپرس یکی از مسائل مهم در سایت ماست.

بخش کاربران در وردپرس

در پنل مدیریتی وردپرس یک بخش به نام کاربران وجود دارد که دارای چند زیرمجموعه نیز می‌باشد. هر سایتی کاربران مخصوص به خودش را دارد و در سیستم وردپرس برای تمام کاربران از قبل برنامه ریزی شده. برخی سایت ها یک کاربر دارد و آن هم مدیر سایت است، اما در وردپرس برای هر نقشی یک کاربر تعریف می شود که این نشانگر قدرت وردپرس است.

برای مثال بازدیدکننده های سایت ما یک کاربر معمولی محسوب می‌شوند، نویسنده سایت ما یک کاربر است که امکان نوشتن در سایت را دارد و کاربر مدیریت کاربری است که می تواند تمام سایت را مدیریت کند و …

پس به بخش کاربران در وردپرس مراجعه می‌کنیم. همانطور که در تصویر بالا می‌بینید ما در بخش کاربران >> همه‌کاربران هستیم، در اینجا تمام کاربران سایت ما قابل مشاهده و مدیریت هستند. مدیریت کابران در وردپرس بسیار ساده و حرفه ای است و از اینجا می‌توانید اطلاعات و شناسنامه کاربران را ویرایش کنید.

هر کاربری یک نقش کاربری در سایت شما دارد، برای مثال مدیر سایت، یا کاربر ویرایشگر ، کاربر مشترک، کاربر نویسنده و… که می توانید نقش های کاربران را هم تعیین کنید.

افزودن کاربر به سایت

برای افزودن کاربر به سایت می‌توانید از گزینه افزودن استفاده کنید، این کار توسط خود کاربر هم در سایت امکان پذیر است اما برای تعیین نقش کاربری فقط مدیرکل می تواند تصمیم بگیرد، بصورت پیش فرض کاربرانی که ثبت نام می کنند (مشترک) هستند، هیچ مسئولیت خاصی در سایت ندارند.

فرم ثبت نام کاربر در وردپرس

از طریق فرم ثبت نام کاربر بالا می‌توانید یک کاربر جدید به سایت خودتون اضافه کنید. توضیحات اضافی نیاز نیست و کاملا تصویر واضح است. فقط در گزینه آخر که مربوط به نقش کاربر است، یک توضیحی بدم.

مشترک: این کاربر دسترسی خاصی ندارد و تنها یک پیشخوان ساده و یک شناسنامه دارد.

مشارکت کننده: این نقش علاوه بر دارا بودن ویژگی های نقش مشترک، می تواند دیدگاه ها را در پیشخوان وردپرس ببینید و همچنین مطلبی را به صورت پیش نویس جهت بازبینی مدیریت سایت ایجاد کند.

نویسنده: کاربر نویسنده می‌تواند یک نوشته جدید منتشر کند، اما تنها نوشته خودرا می‌تواند ویرایش کند.

ویرایشگر: این نقش تمامی ویژگی های نقش ها را دارد با این تفاوت که حق ویرایش نوشته های افراد دیگر را نیز خواهد داشت.

مدیر کل: کاربر مدیرکل اختیار کامل دارد و می تواند به تمامی بخش ها دسترسی داشته باشد.

نکته: بخش هایی که توضیح داده شد، نقش های اصلی هستند که در وردپرس موجود است.

شناسنامه شما

یک گزینه دیگر در پنل شماست به نام شناسنامه شما که می توانید یک سری اطلاعات خودتان را ویرایش کنید، تنها نام کاربری است که هیچ گاه در سایت قابل ویرایش نخواهد بود. همچنین در این بخش می توانید تم (رنگ مدیریتی) پیشخوان خود را تعیین کنید.

تنظیمات عضویت کاربران در وردپرس

تنظیمات عضویت کاربران در وردپرس را در جلسه تنظیمات توضیح دادیم اما چون یک بخش خیلی ساده به این جلسه مربوط میشه ترجیح میدم بازگو کنم. عزیزان در بخش تنظیمات همگانی دو گزینه مربوط به ثبت نام کاربران می باشد.

مدیریت کاربران در وردپرس

در تنظیمات همگانی سایت برای اینکه کاربران بتوانند در سایت شما ثبت نام کنند باید گزینه ” هر کسی می‌تواند نام‌نویسی کند ” را فعال کنید.

همچنین از گزینه نقش پیش فرض کاربر تازه، یعنی کاربری که تازه در سایت ثبت نام میکنه به صورت پیش فرض چه نقشی داشته باشه؟؟؟

توجه کنید که این گزینه روی مشترک باقی بمونه، چرا که با دسترسی بیشتر به کاربران تازه ورود پیش زمینه اتفاقات ناگوار را در سایت رقم زدید.

مثلاً پیش فرض رو بذارید روی مدیر کل هر کی ثبت نام کنه مدیر کل سایت میشه (چه شیر تو شیری میشه) خخخ

جمع بندی

مدیریت کاربران در وردپرس کار خیلی ساده ایست چرا که همه تنظیمات لازم از قبل برای سایت شما تعبیه شده، همچنین مدیریت نقش های کاربری در سایت یکی از مسائل مهم در سایت ماست، در این جلسه با بخش کاربران آشنا شدیم و حالا به خوبی می‌توانیم کاربران سایت خودمون رو مدیریت کنیم.

گردآوری توسط: تحقیقستان

2439

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان