اموزش کار با برگه ها در وردپرس

برگه ها در وردپرس

اموزش کار با برگه ها در وردپرس

سلام امروز هم با جلسه چهاردهم از دوره آموزش وردپرس همراه شما عزیزان هستم. در این جلسه به بخش برگه ها در وردپرس می‌پردازیم که همین ابتدا بهتون بگم برگه ها در وردپرس به شدت با اهمیت هستند و کارهای خیلی زیاد و مهمی را برای سایت ما انجام میدن که با برخی از آنها آشنا خواهیم شد.

کارایی برگه ها در وردپرس

برگه‌ها به شما کمک زیادی در اداره سایت میکنن، و  با نوشته ها در وردپرس تفاوت زیادی دارن. مثلا شما برای ساخت صفحاتی مثل درباره‌ما ، تماس‌ با‌ ما و … . حتما لازم نیست یک نوشته و یک دسته ایجاد کنید! بهترین کار ساخت یک برگه است.

ساخت برگه جدید در وردپرس

برای ساخت یک برگه جدید در وردپرس از بخش برگه‌ها – افزودن اقدام میکنیم. در صفحه‌ی جدید شما با ویرایشگری شبیه به بخش نوشتن در وردپرس روبه‌رو می‌شوید.

اما تفاوت این صفحه با ویرایشگر نوشته‌ها در موارد زیر است :

  • بخش صفحات برگه
  • نبود بخش برچسب ها (که البته میشه با نصب افزونه مناسب این بخش رو اضافه کرد)

همانطور که می بینید، مانند دسته ها، می توان برای برگه ها هم مادر ایجاد کرد و بقیه را زیر مجموعه ی آن در نظر گرفت. همچنین می توان برای هر برگه، اگر قالب شما از انواع مختلفی صفحه در خود استفاده می کند، استفاده کنید.

نکته: برخی از قالب ها به گونه ای هستند که امکان انتخاب در قسمت برگه ها را ندارند.

کار دیگری که شما می توانید در برگه ها انجام دهید که بسیار نیز کاربرد دارد،استفاده از شورت کد ها می باشد. در واقع شورت کد (یک قطعه کد کوتاه است) که برای نمایش یک بخش در برگه ها به کار می‌رود. مثلا شورت کد فرم تماس با ما ، و یا خیلی از امکانات دیگر که در سایت ها حتما مشاهده کرده‌اید.

مثلا با افزونه فرم تماس ۷ می توانید یک فرم طراحی کنید بعد از ساخت یک فرم این افزونه به شما یک (شورت کد) می دهد که با قراردادن آن در یک برگه آن فرم در سایت شما به نمایش گذاشته می شود.

جمع بندی

پس در این آموزش متوجه وظیفه برگه‌ها در وردپرس شدیم. از برگه ها می توانیم برای صفحاتی که قرار است به صورت تک صفحه ای باشند یا از شورت کدی استفاده کنند، کمک بگیریم. علاوه بر آن اگر از ویرایشگر های تصویری و گرافیکی مانند visual composer استفاده می کنید باید بدانید که این ویرایشگر ها در بخش برگه ها موجود هستند و می توانند قالب دلخواه شما را بسازند.

گردآوری توسط: تحقیقستان

2445

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان