افزونه ساخت جدول در وردپرس

افزونه ساخت جدول در وردپرس

افزونه ساخت جدول در وردپرس

هر وب سایت بستگی به موضوع آن گسترش پیدا می کند. اگر سایت دانشگاهی یا آموزشگاهی و غیره دارید، پس باید حتما ورودی های سایت خود را در باب یک جدول نمایش دهید. تا کنون افزونه های بسیاری برای ایجاد جدول در وردپرس منتشر کردیم، امروزم با یک افزونه حرفه ای و قدرتمند دیگر در خدمتتان هستیم.

برای ساخت جدول در وردپرس از افزونه WP Data Tables استفاده می کنیم. این افزونه رایگان است و می توان با آن به راحتی در وردپرس جدول ساخت. افزونه WP Data Tables یک افزونه حرفه ای است و میتوان به راحتی چندین جدول را در سایت وردپرسی خود نمایش دهید. با ما همراه باشید تا نحوه کار با افزونه را به طور خلاصه توضیح دهیم.

نحوه کار با افزونه WP Data Tables

در ابتدا، افزونه را نصب و فعال کنید، پس از فعال سازی افزونه، منو جدیدی به نام WpData Tables در پیشخوان وردپرس اضافه  می شود. چندین زیرمنو موجود است که برخی از آنها غیرفعال است و در نسخه پرمیوم قابل استفاده می باشد.

قبل از هر کاری باید جدول خود را در یکی از فرمت های Excle، Xml، CSV ایجاد کنید. اکنون، وارد صفحه create a table شوید. سپس روی Create a table linked to an existing data source / next کلیک کنید. بعد آدرس مسیر فایل جدولی که قبلا ایجاد کردید را وارد و نوع فرمت فایل را انتخاب و بر روی دکمه apply کلیک کنید.

بعد در پایین صفحه جدول را مشاهده می کنید، هر ستون به طور جداگانه تنظیمات خاص خودش را دارد. روی علامت چرخنده کلیک و نام فیلد جدول و موارد دیگر را تنظیم کنید. همچنین در بالای صفحه چهار تب وجود دارد که روی هر تب کلیک و تنظیمات را مشاهده و در صورت دلخواه پیکربندی کنید.

حال روی زیرمنو WpData Tables کلیک کرده و شورتکد جدول ساخته شده را کپی و در نوشته و صفحه ای که قصد نمایش جدول در آن را دارید، جایگذاری کنید. اکنون که جدول را می بینید، در بالای صفحه چهار لینک به نام های copy ،print ،excel ،csv قرار گرفته است. میتوانید جدول را پرینت، کپی و در قالب فرمت های اکسل و csv دانلود کنید.(لینک ها را میتوان در تنظیمات افزونه حذف کرد).

و در آخر برای تغییر موارد افزونه روی زیرمنو settings کلیک کنید و یک به یک تب ها را بررسی و پیکربندی کنید. از این به بعد میتوانید با این افزونه جداول دلخواه خود را در فرمت های مختلف در وردپرس نمایش دهید.

گردآوری توسط: تحقیقستان

343

تصور ذهنی ، یکی از نیرومند ترین و موثرترین راهکارها برای تحقق هر چیزی است. امیدوارم در تحقیقستان، شما را به نیازهایتان نزدیک کنم و از تجربه های بنده بهره کافی را ببرید.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان