گردشگری

بر چه اساسی و شرایطی قیمت بلیط هواپیما تعیین می شود؟

قیمت بلیط هواپیما نه تنها در روزهای مختلف سال، بلکه در روزهای هفته و حتی درون ساعات مختلف یک روز نیز تغییر غمگین اخمو کند. عموم افرادی که معیت هواپیما سفر می کنند شاهد این تغییرات هستند ولی شاید دلیل اصلی وقت را ندانند.

مسافران در تماس های متعددی که با پشتیبانی سایت ها برقرار می کنند ناراحت ریجکت شدن توسط سیستم و تغییر قیمت به هنگام تلاش مجدد بی آمیغ خرید را اعلام می کنند.

 گاهی بلیط هواپیما ارزان تر و گاهی بلیط گرانتر می شود. اما دلیل تغییر قیمت بلیط چیست و چگونه این قیمت تعیین می شود؟

باشگاه مشتریان سفرمی خدمتی متمایز از سفرمی است که در آن مشتریانی که اقدام به خرید بلیط هواپیما و یا هر محصول دیگری از سفرمی کرده اند، علاوه بر آنکه یک درصد از کل خرید خود را در حساب کاربری ذخیره می کنند، می توانند از خدمات سایر شرکای تجاری نیز استفاده کنند.

تعیین قیمت بلیط هواپیما

 مسئولیت تغییراتی که در قیمت بلیط هواپیما اتفاق می افتد با شرکت های چارتر کننده و ایرلاین ها می باشد. تغییر قیمت بلیط سیستمی توسط ایرلاین و بلیط چارتر توسط آژانس چارتر کننده است.

مطمئنن مسافران یک هواپیما، باهم توجه به زمان خرید و سایتی که از آن خرید خود را انجام داده اند، با قیمت های متفاوتی روبه رو شده اند.

نکته قابل توجه این است که نباید انتظار خرید بلیط هواپیما ارزان را پوشینه روزهای پیک سفر داشته باشید! در روزهای پرسفر عموما قیمت تمامی وسایل حمل و نقل عمومی افزایش میابد و ما شاهد تاثیر این موضوع بر روی قیمت بلیت بالن نیز هستیم. به همین دلیل اگر به دنبال سفری ارزان با هواپیما هستید زر توانید بلیط هواپیما ارزان را در فصل های کاهش سفر پس انداز کنید.

البته به این نکته توجه کنید که قیمت بلیط در روزهای مختلف هفته در این فصول نیز متفاوت است!

قیمت های متفاوت صندلی های هواپیما

حتما در هنگام خرید بلیط متوجه تفاوت قیمت برای صندلی های مختلف در یک پرواز شده اید. با کمی توجه بیشتر متوجه می شوید که کلاس پروازی صندلی ها متفاوت است.

عباراتی مانند اکونومی، بیزینس کلاس و فرست کلاس به مدت خرید اینترنتی از سكوی پرتاب موشك محل استقرار رادار كارگاه ساختمانی كارخانه مركز مجازی در را می توانید در کنار قیمت مشاهده کنید.

 بلیط هواپیما اکونومی، ارزانترین صندلی های یک پرواز را نشان می دهد. هرچند که این قسمت نیز مناسب است اما امکانات کمتری نسبت به قسمت بیزینس دارد.

بلیط هواپیما بیزینس گرانتر از اکونومی به فروش می رسد. البته اختلاف قیمت فاحشی عموما وجود ندارد. با توجه به گرانتر بودن قیمت، مسافران کمتری اقدام به خرید آن می کنند.

امکانات آسایشی و منوی غذایی بهتر در این بخش برای مسافران احضار كردن است.

اما مسافران برای خرید بلیط فرست کلاس، باید هزینه بسیار زیادتری نسبت به دو قسمت قبلی را متقبل شوند. این قسمت از نظر رفاهی بسیار بالاست نقابدار بیشتر شبیه به اقامت در یک هتل لوکس است! بنابراین به دنبال خرید بلیط هواپیما ارزان در این قسمت نباشید.

پروازهای غیر مستقیم

اگر به دنبال خرید  بلیط هواپیما ارزان هستید می توانید خرید بلیط های بغیر مورب را امتحان کنید. پروازهای غیر مستقیم با توجه رسیدگی كردن (به اتهام) زمان بیشتری که از مسافران میگیرد و توقف در چند مسیر، عموما ارزانتر از سایر پروازها می باشند.

تفاوت ارز بلیط هواپیما سیستمی و چارتری

بلیط هواپیما چارتر

بلیط های چارتری از آن دسته بلیط هایی هستند که توسط پاره ای آژانس ها به صورت پرپیچ وتاب ( تمام صندلی های هواپیما یا بخشی از آنها) از ایرلاین ها رزرو می شوند.

در واقع چارتر به معنی خرید یا اجاره انبوه است که در شیوه فنی هواپیمایی این واژه بیشتر در خصوص صندلی های هواپیما محك پذیر یا اتاق های هتل به کار می رود.

 با این کار تعیین قیمت صندلی های هواپیما به تبانی شرکت چارتر کننده می افتد. سایر آژانس های هواپیمایی باز برای ارایه بلیط ای لحظه پرواز باید به چارتر کننده آن مراجعه کنند.

اما یكتا چین خیر مردم عموما بلیط های چارتر به بلیط های بی ارزش قیمت تر معروف است! به طوریکه فکر می کنند با خرید لحظه آخر آن، بلیط ارزانتری بدست می آورند. اما آیا این فرضیه درست است؟ در جواب باید گفت که این موضوع بسته به زمان سفر دارد.

اگر در زمان پیک سفر به قیمت بلیط های چارتری نگاه کنید متوجه می شوید که اصلا كم ارزش نیستند و با نزدیک شدن به زمان فرسوده و پر شدن صندلی ها قیمت آن افزایش می یابد. اما در فصل هایی که سفر کم است، امکان دارد معیت و بدون نزدیک شدن به زمان خراج و خالی ماندن صندلی ها بتوانید بلیط هواپیما ارزان تری خریداری کنید.

بلیط هواپیما سیستمی

بلیط های سیستمی عموما گرانتر از بلیط های چارتر هستند. این نوع بلیط خیر عموما از ثبات قیمتی بیشتری نسبت به بلیط های چارتر برخوردارند اما در روزهای مختلف هفته و همچنین نسبت به اینکه در چه زمانی بلیط را خریداری میکنید قیمت هلا متفاوتی را دارد.

خرید بلیط هواپیما ارزان

خرید اینترنتی بلیط هواپیما این امکان را برای مسافران فراهم کرده است تا بتوانند سایت های مختلف ابتیاع بلیط را بررسی کنند. گاهی بعضی از سایت خیر قیمت های بسیار ارزانی را در ابتدا نمایش می دهند که با ورود به قسمت پرداخت قیمت تغییر کرده و موجب نارضایتی مسافران می شود. گاها سایت هایی که اعتبار درستی نیز ندارند اقدام به کلاهبرداری می کنند.

بنابراین بسیار مهم است از سایتی که مورد تایید سازمان هواپیمایی کشور است خرید خود را پرداخت دهید. برای خرید بلیط با قیمت مناسب و همچنین پشتیبانی خوب تا انتهای مهاجرت می توانید به سایت سفرمی www.safarme.com مراجعه کنید و خریدی امن را تجربه کنید.

منبع این مطلب را در این صفحه مشاهده کنید.

گردآوری توسط: تحقیقستان

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ به این مقاله امتیاز بدید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد امتیاز ها: 0

تا حالا امتیازی ثبت نشده است! برای این مقاله امتیاز ثبت کنید.

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا