گردشگری

عجیب ترین رسوم مردم تایلند

عجیب ترین رسوم مردم تایلند

تایلند یکی از کشورهای آسیاییست که صنعت توریسم در آن رشد بسزایی داشته است. بسیاری از ایرانیان هم در فصول مناسب راهی تایلند می شوند و از سواحل دل انگیز این کشور بهره می برند.

دقت کنید که زمان مناسب برای سفر به تایلند با آن چه که بسیاری از مردم تصور می کنند کاملا متفاوت است. به عنوان مثال، اول زمستان در ایران که با کاهش شدید دما همراه می گردد دمای اغلب مناطق تایلند خنک و مطلوب است. در ماه آوریل اوج مسافرت ها به تایلند آغاز می شود و در واقع، آوریل فصل مسافرت به تایلند قلمداد می شود.

هرچقدر به تابستان نزدیک می شویم میزان بارش ها و رگبارها در تایلند افزایش می یابد و این امر اجازه تفریح در ساحل را به شما نخواهد داد. بنابراین می توان گفت آغاز فصل سرما در ایران با آغاز فصل مسافرت به تایلند همراه خواهد بود. گذشته از اینکه در چه زمانی می توانید تور مناسب تایلند را تهیه کنید بهتر است ادامه مقاله را در خصوص دو مورد از عجیب ترین های تایلند مطالعه نمایید.

عجیب ترین رسوم مردم تایلند


آداب پخش سرود ملی در تایلند

سرود ملی یا سرود پادشاه! اصطلاحی است که مردم تایلند در طول روز بارها و بارها آن را شنیده و به احترام آن روی پا می ایستند. سرود پادشاه در تایلند قبل از تمام برنامه های فرهنگی اجرا می شود. به تئاتر که می روید این سرود را خواهید شنید. پیش از پخش برنامه های تلویزیون هم این سرود را می شنوید. اول صبح و پیش از آغاز کار ارگان ها هم سرود ملی پخش می شود. هشت صبح و شش بعد از ظهر زمان هایی هستند که پخش سرود راس ساعت صورت می گیرد.

زمانیکه سرود ملی تایلند پخش می شود باید کار خود را رها کرده و به معنای احترام به این سرود، صاف ایستاده و قدری گردن را به سمت پایین خم کنید. افرادی که این کار را انجام ندهند مرتکب جرم شده و در واقع اقدام آن ها بی احترامی به پادشاه و قوانین کشور قلمداد می شود. البته گفته می شود این کار همانند گذشته و با جدیت بسیار زیاد دنبال نمی شود اما بهتر است در صورت شنیدن سرود ملی این کشور، شما نیز از سایر افراد حاضر در محل تبعیت کنید.

عجیب ترین رسوم مردم تایلند


دستشویی ها سه گانه در تایلند

در تمام مناطق جهان دستشویی ها به دو بخش سرویس های زنانه و مردانه تقسیم می شود یا اینکه در کشوری همانند ایران و در برخی از ساختمان ها، دستشویی ها به دو نوع سرویس ایرانی و فرنگی تقسیم شده اند اما در کشور تایلند دستشویی های سه گانه وجود دارند که نوع سوم ویژه ترنس ها بوده و سایر افراد اجازه استفاده از آن ها را ندارند. البته شما نمی توانید در تمامی شهرها و مکان های عمومی این دستشویی ها را پیدا کنید بلکه در شهرهای بزرگ و بخصوص پایتخت تایلند به خوبی قابل دسترسی خواهند بود. شما در سفر به این کشور با تور تایلند با چه موارد عجیبی برخورد کرده اید؟ می توانید تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ به این مقاله امتیاز بدید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد امتیاز ها: 0

تا حالا امتیازی ثبت نشده است! برای این مقاله امتیاز ثبت کنید.

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا