اموزش کار با برگه یکتا در وردپرس

برگه یکتا در وردپرس

اموزش کار با برگه یکتا در وردپرس

شاید برای شما پیش آمده که پس از نصب قالب متوجه می شوید که قالب اصلا شبیه به پیش نمایش که مشاهده کردید نیست. باید پس از نصب قالب برگه یکتایی ایجاد کنیم و در صفحه نخست از آن استفاده کنیم. بخش اعظمی از صفحه اصلی پیش نمایش شما به برگه یکتا بستگی دارد.

ایجاد برگه یکتا در وردپرس

برای ساخت یک برگه یکتا در وردپرس لازم نیست کار خاصی انجام دهیم!!! یک برگه معمولی ایجاد می کنیم. به گزینه افزودن‌برگه در بخش برگه‌ها مراجعه کنید. سپس یک برگه با نام خانه یا صفحه نخست یا هر عنوان دیگری ایجاد کنید. در منوی کناری ویرایشگر برگه از گزینه صفحات برگه گزینه ی نوع قالب را قالب اصلی سایت را انتخاب کنید.

همانطور که در تصویر بالا می بینید در هر قالبی طراح قالب تعدادی قالب برای استفاده بخش های مختلف سایت برای شما طراحی کرده. زمانی که در حال ساخت برگه هستید می توانید هر کدام از قالب ها را که تمایل داشتید انتخاب کنید تا بجای قالب پیش فرض از قالب انتخابی استفاده شود. خب ما در اینجا قالب صفحه اصلی خودمان را انتخاب می‌کنیم ( در هر قالبی متفاوت است ) بیشتر اوقات به نام Home Page موجود است.

تنظیم برگه به عنوان برگه یکتا

برای تنظیم برگه یکتا در وردپرس باید یک تنظیم کوچک انجام دهیم. برای اینکه برگه ای که در مرحله قبل ساختیم را همان صفحه ی اصلی سایت خود قرار دهیم، باید به بخش (تنظیمات —>> خواندن) در پیشخوان وردپرس بروید. ما با گزینه ی “در برگه‌ی نخست نمایش داده شود” کار داریم.

در اینجا می توانید انتخاب کنید که صفحه نخست شما دارای نوشته های تازه (بصورت وبلاگی) باشد یا با انتخاب گزینه‌ی یک برگه ی یکتا برگه ی مشخص شده را برای صفحه ی نخست خود انتخاب کنید. ( همان برگه ای که در مرحله قبل ساختیم را اینجا انتخاب می‌کنیم)

با اینکار قالب صفحه نخست شما دقیقا مانند نمونه خواهد شد، البته در قسمت بالا می توانید برگه ی نوشته ها هم انتخاب کنید مثلا ما اینجا یک برگه به نام وبلاگ هم ساختیم و قالب وبلاگی برای آن گذاشتیم و از این قسمت آن برگه را انتخاب کردیم تا قالب وبلاگ ماهم شبیه نمونه شود.

جمع بندی

ما زمانی که یک قالب تهیه می‌کنیم یا نصب میکنیم باید امکانات آن را فعال کنیم و شبیه به پیش نمایش اونو در بیاریم. برای اینکار باید یک برگه بسازیم و قالب آن را انتخاب کنیم سپس در تنظیمات برگه یکتا آن برگه را انتخاب کنیم که اجرا شود.

گردآوری توسط: تحقیقستان

2443

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان