هر آنچه که باید از هزینه و قیمت تدریس خصوصی در ایران بدانید!

هزینه و قیمت تدریس خصوصی در ایران

هر آنچه که باید از هزینه و قیمت تدریس خصوصی در ایران بدانید!

هزینه تدریس خصوصی، یکی از ملاک‌های اصلی والدین و دانش‌آموزان در هنگام انتخاب معلم خصوصی است. مخارج تحصیلات دانش‌آموز، جنبه‌های مختلف و متعددی دارد که خانواده را مجبور به برنامه‌ریزی دقیق و حساب‌شده می‌کند. میان همه‌ی نیازهای آموزشی محصل، شرکت در کلاس خصوصی از اهمیت بالایی برخوردار است. کمک گرفتن از معلمین باتجربه و استفاده از راهنمایی آن‌ها، بهترین راه یادگیری برای هر شاگردی است.

حوزه‌ی آموزش و کلاس خصوصی در ایران طی سال‌های گذشته، تغییرات قابل‌توجه‌ای کرده است. دانش‌آموزان به لطف گسترش اینترنت و شبکه‌های اجتماعی، گزینه‌های بیشتری برای انتخاب معلم خصوصی دارند. ولی این مسئله، باعث سردرگمی والدین و محصلان نیز شده است. تعداد بالای معلمین که هر کدام قیمت تدریس خصوصی متفاوتی دارند، باعث می‌شود تا دانش‌آموز برای پیدا کردن مدرس موردنظرش کار راحتی نداشته باشد.

اما می‌توان با شناخت عوامل تاثیرگذار روی قیمت معلم خصوصی، انتخاب بسیار بهتر و دقیق‌تری داشت. به هرحال، اساتیدی که هزینه‌ی کلاس خصوصی آن‌ها بالاتر است، باید تفاوت و تمایز مشخصی با دیگر معلمین داشته باشند. در این مقاله به هر آنچه که باید از هزینه و قیمت تدریس خصوصی در ایران بدانید، کاملا پرداخته می‌شود و در انتها، اطلاعات جالبی از قیمت تدریس خصوصی برخی از مهم‌ترین دروس آورده شده است.


رابطه‌ی مستقیم هزینه تدریس خصوصی با مقطع تحصیلی

یکی از عواملی تاثیرگذار در قیمت و هزینه‌ تدریس خصوصی، مقطع تحصیلی و اهمیت آن درس است. معمولا هرچه پایه‌ی تحصیلی دانش‌آموز بالاتر باشد، انتظار می‌رود که قیمت کلاس خصوصی هم بیشتر شود. البته، این یک قاعده‌ی کلی نیست، ولی می‌توان گفت در مجموع نحوه‌ی تعیین نرخ کلاس‌های خصوصی در کشور به این صورت است. بنابراین، هزینه تدریس خصوصی با مقطع تحصیلی رابطه‌ی مستقیم دارد.

زمانی که به بررسی میزان دستمزد مدرسین می‌پردازیم، می‌توان این روند افزایش قیمت را کاملا مشاهده کرد. هرچند این به معنای پایین بودن دستمزد معلمان دبستان نیست. والدین و دانش‌آموزان، بعد از بررسی هزینه معلم خصوصی ابتدایی کاملا متوجه خواهند شد که برترین اساتید این مقطع نیز، دستمزد خوبی دریافت می‌کنند. نکته مهم این است که از موسسه یا سامانه‌ا‌ی معتبر، پیگیر میزان دستمزد معلم خصوصی باشید.

هزینه و قیمت تدریس خصوصی


تحصیلات بالاتر، قیمت معلم خصوصی را افزایش می‌دهد

احتمالا والدین و دانش‌آموزان هم تاکنون به این نتیجه رسیده‌اند که اساتید با تحصیلات بالاتر، دستمزد بیشتری دریافت می‌کنند. میزان تحصیلات معلم، یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت تدریس خصوصی در ایران است. اساتید با مدرک دکتری، معمولا بیشترین دستمزد را برای کلاس خصوصی دریافت می‌کنند. البته در سامانه‌های معتبر تدریس خصوصی مانند استادبانک، صرفا داشتن مدرک بالا موجب دریافت بیشترین دستمزد نمی‌شود و استاد باید از توانایی‌ آموزش قابل توجه‌ای برخوردار باشد.

والدین و دانش‌آموزان باید به نکات بیشتری در هنگام انتخاب معلم خصوصی توجه کنند. مدرک تحصیلی فقط یکی از معیارهای اساتید برتر است. این موضوع برای دروس تخصصی و تاثیرگذار در کنکور اهمیت بیشتری نیز دارد. به عنوان مثال، به شما توصیه می‌کنیم مقاله‌ی قیمت تدریس خصوصی ریاضی را مطالعه کنید تا با جزئیات شیوه‌ی قیمت‌گذاری برای یکی از دروس مهم، بیشتر آشنا شوید.


تاثیر سابقه‌ی اساتید روی هزینه تدریس خصوصی

اگر فقط می‌خواستیم یک معیار را برای تعیین قیمت معلم خصوصی تعیین کنیم، بدون شک میزان سابقه تدریس و تجربه استاد انتخاب بسیار مناسبی بود. اساتید باتجربه، به مرور زمان مهارت نحوه‌ی برخورد و ارتباط برقرار کردن با انواع دانش‌آموز را به بهترین شکل کسب می‌کنند. این دسته از اساتید، سال به سال از نظر علمی نیز رشد می‌کنند و تسلط بیشتری روی مباحث و مطالب درسی دارند.

توجه به مسئله تجربه، میان مدرسینی که درس‌های تخصصی‌تر و مهم‌تر هر رشته را آموزش می‌دهند، اهمیت بیشتری نیز دارد. بررسی قیمت معلمان خصوصی درس‌های سخت‌تری که در کنکور نیز تاثیر بالایی دارند، نشان می‌دهد معمولا اساتید باتجربه دستمزد بیشتری دریافت می‌کنند. به طور کلی، هر چه درس دشوارتر باشد میزان سابقه معلم برای والدین و دانش‌آموز هم اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.


تفاوت قیمت کلاس خصوصی در منزل و آنلاین

خوشبختانه در سال‌های اخیر و با گسترش اینترنت، امکان برگزاری کلاس آنلاین نیز فراهم شده است. به کمک شیوه‌ی برگزاری کلاس‌های آنلاین، دانش‌آموزان سراسر کشور به بهترین معلم خصوصی برای هر درسی دسترسی دارند. اما، همچنان بسیاری از والدین یا دانش‌آموزان ترجیح می‌دهند که از کلاس خصوصی حضوری (درمنزل) استفاده کنند.

به دلیل تفاوت اجرای این دو نوع شیوه‌ی تدریس، شاهد اندکی تفاوت قیمت میان کلاس آنلاین با کلاس حضوری هستیم. معلم خصوصی برای برگزاری کلاس حضوری، باید مسافتی را طی کند و به محل موردنظر دانش‌آموز برسد، بنابراین کاملا قابل درک است که هزینه تدریس خصوصی برای کلاس‌های حضوری بیشتر از کلاس‌های آنلاین باشد.


قیمت تدریس خصوصی برای مهم‌ترین دروس چگونه است؟

بعد از شناخت مهم‌ترین عوامل تاثیرگذار در میزان هزینه تدریس خصوصی در ایران، می‌توان به سراغ قیمت معلم خصوصی برای دروس پرتقاضا رفت. آزمون کنکور سراسری، باعث شده است تا برخی از دروس اهمیت بیشتری برای دانش‌آموزان داشته باشند. به طور میانگین قیمت تدریس خصوصی برای دروس ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست، فارسی، عربی و زبان انگلیسی از حدود 75هزار تومان به ازای هرجلسه شروع می‌شود که این نرخ برای معلمان تازه‌کار و کم تجربه است.

هزینه تدریس خصوصی برای این دروس با اساتید برجسته و باسابقه، معمولا در بازه‌ی 540هزار تومان تا نزدیک 1میلیون تومان به ازای هرجلسه‌ تعیین می‌شود. مهم‌ترین نکته در این‌جا، انتخاب معلم خصوصی از مرجعی مطمئن است تا بودجه‌ی خانوده‌ی به بهترین شکل صرف کلاس خصوصی شود.

هزینه و قیمت تدریس خصوصی


انتخاب بهترین معلم خصوصی با مناسب‌ترین هزینه تدریس خصوصی در استادبانک

برای پیدا کردن معلم خصوصی باکیفیت، نباید فقط به قیمت بالای مدرس توجه کرد. هزینه تدریس خصوصی در ایران، تحت عوامل مختلفی است که در این مطلب به خوبی به آن‌ها اشاره شد. بعد از شناخت این معیارها، کافی است به مرجعی معتبر برای انتخاب معلم خصوصی مراجعه کنید.

سامانه‌ی تدریس خصوصی استادبانک، با داشتن سیستم ارزیابی اساتید بسیار دقیق خود، بهترین معلمان خصوصی را با مناسب‌ترین قیمت برای شما آماده کرده است. شما با وارد شدن به سایت استاد بانک به آدرس www.ostadbank.com، می‌توانید قیمت تدریس خصوصی زبان یا هر درس دیگر را مشاهده کنید و برای انتخاب و رزرو معلم خصوصی اقدام نمایید.

تنوع معلمان با هزینه‌ی تدریس خصوصی متفاوت در استادبانک بسیار خوب است. در صورت نیاز به مشاوره یا راهنمایی با شماره‌ی 91005343-021 تماس بگیرید تا کارشناسان بخش پشتیبانی استادبانک، به خوبی شما را راهنمایی کنند.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ به این مقاله امتیاز بدید

میانگین رتبه 1 / 5. تعداد امتیاز ها: 1

تا حالا امتیازی ثبت نشده است! برای این مقاله امتیاز ثبت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *