عمومی

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به استرالیا کدام هستند؟

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به استرالیا کدام هستند؟

استرالیا؛ کشوری در نیم کره جنوبی در میان اقیانوس هند و آرام که از نظر جمعیت پنجاه و پنجمین کشور جهان می‌باشد.استرالیا جزء یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای جهان محسوب می‌شود، اقتصاد کشور استرالیا نیز بر همین اساس پایه‌ریزی شده است.

از نظر علمی نیز کشور استرالیا، دارای دانشگاه‌هایی در سطح جهانی می‌باشد و سالانه دانشجویان بسیاری را نیز از سراسر جهان پذیرش می‌نماید. در حدود 300000 دانشجو هرساله برای ادامه تحصیل به کشور استرالیا مهاجرت می‌نمایند.

دانشجویان هندی از طرفداران همیشگی مهاجرت به این کشور برای ادامه تحصیل بوده‌اند؛ زیرا از نظر شرایط و کیفیت آموزشی، دارای سطح بسیار بالایی بوده و همچنین شرایط مهاجرتی نیز برای هندی‌ها مناسب می‌باشد.

کشور استرالیا برای جبران نیروی کار ماهر خود، در قوانین ویزای خود تغییراتی را صورت داد تا دانشجویان متقاضی برای مهاجرت به این کشور مشکلی نداشته باشند.

هزینه زندگی در کشور استرالیا بسیار بالاست و برای مهاجرت به این کشور بایستی تمامی جوانب آن را بسنجید.

حال این سؤال مطرح می‌گردد که بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به استرالیا کدام هستند؟

لیستی که کشور استرالیا از مهارت‌های موردنیاز خود منتشر کرده است و همچنین شرایط صدور ویزا و نحوه اقامت در این کشور، به ما کمک می‌کند تا بهترین رشته را برای مهاجرت به این کشور زیبا پیدا کنیم.


معماری

سبک زندگی در کشور استرالیا بدین‌گونه است که مردم بیشتر در خارج از نقاط شهری زندگی می‌کنند و به معمارانی که توانایی خوبی داشته و بتوانند چشم اندازی زیبا برای منازل طراحی کنند، بسیار اهمیت داده و مورد استقبال قرار می‌گیرند.


مهندسی پزشکی

یکی از رشته‌های بسیار کاربردی و موردنیاز در استرالیا که هم علمی بوده و هم مهندسی، مهندسی پزشکی می‌باشد. در واقع این رشته مربوط به مراقبت‌های پزشکی و بیولوژیکی است.

تولید و توسعه سیستم‌ها و تجهیزات مرتبط با پزشکی جهت پیشگیری و درمان بیماران. مهندسی پزشکی نقش به سزایی را در کمک به جبران معلولیت‌ها و توان‌بخشی دارد و می‌توان گفت که از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به این کشور می‌باشد. هرچند که نقش این رشته بسیار مهم است؛ اما دارای دشواری‌های خاص خود نیز می‌باشد.


حسابداری

حسابداری تخصصی یکی از رشته‌هایی است که متقاضیان بسیار زیادی دارد و همچنین موقعیت‌های شغلی بسیاری نیز برای آن فراهم است؛ حسابداری مدیریتی و مالیاتی از مشاغل موردنیاز هستند.اگر بتوانید مدرک کارشناسی ارشد خود را کسب نمایید نیز فرصت‌های شغلی بسیار عالی برای شما فراهم می‌باشد.


کشاورزی

یکی از بهترین کشورها که فرصت‌های شغلی بسیاری نیز در زمینه علوم کشاورزی، جنگل‌داری و بذر شناسی دارد، استرالیا می‌باشد. افرادی که تحصیلات علوم کشاورزی را دارند و سابقه کاری موردنیاز را هم دارند می‌توانند بدون اینکه در استرالیا تحصیل نمایند، مشغول به کار شوند.

این کشور ارزش بسیاری را برای متخصصان این حوزه قائل می‌باشد؛ اما توجه داشته باشید که اولویت کار با کسانی است که در این کشور تحصیل‌کرده باشند.


فناوری اطلاعات

به‌ جرات می‌توان گفت که رشته کامپیوتر و فن آوری اطلاعات و متخصصان حوزه نرم‌افزار، از پرتقاضاترین مشاغل در سراسر جهان هستند.

باتوجه‌به پیشرفت روزافزون علم کامپیوتر و فناوری اطلاعات، افرادی که از استعداد لازم برخوردار بوده و قصد ادامه تحصیل در استرالیا را دارند، با آغوش باز این کشور مواجه خواهند بود و پس از اتمام تحصیل نیز می‌توانند در مشاغل مربوطه در این کشور، مشغول به کار شوند.


روان‌شناسی

روان‌شناسی از آن دست ‌رشته‌هایی است که محدود به فضایی خاص نبوده و تمامی ابعاد ذهن و رفتار انسان را در حیطه‌های مختلف شامل می‌گردد.

روان‌شناسی یکی از رشته‌های بسیار متنوع است و فرصت‌های شغلی بسیاری نیز در کشور استرالیا برای آن فراهم می‌باشد.

روان‌شناسی بالینی، آموزشی، سازمانی و سایکوتراپیست از مشاغلی است که این کشور با کمبود نیرو در آن ها مواجه می‌باشد.

بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به استرالیا


پزشکی

طبق آمارها، عمده پزشکان در کشور استرالیا در سال 2025 از شغل خود بازنشسته می‌شوند و به همین سبب نیروی کار متخصص در حوزه پزشکی از نیازهای کشور استرالیا به شمار می‌رود.

فوریت‌های پزشکی، متخصص قلب و عروق، نورولوژیست، دندانپزشک، روانپزشک، متخصص زنان و زایمان، چشم‌پزشک، جراح ارتوپد، جراح زیبایی، جراح عمومی و… از تخصص‌های موردنیاز این کشور در سال 2025 خواهند بود.

البته استرالیا از نظر دانشجوی پزشکی مشکلی ندارد و این موضوع شرایط را برای فعالیت قدری سخت می‌نماید.


آمار

علوم آمار نیز جزء بهترین رشته‌ها برای تحصیل و مهاجرت به استرالیا می‌باشد. این رشته یکی از رشته‌هایی است که ریاضی، آمار، امور مالی، فناوری، اقتصاد و کامپیوتر را در دل خود دارد.

افرادی که دارای تخصص در این زمینه هستند به آمارگیر شهرت دارند و شغل آن ها نیز بررسی تمام داده‌های آماری و تحلیل شرایط و کاهش ریسک‌های مالی و فعالیت‌های مرتبط می‌باشد.

علم آمار در تمامی زمینه‌ها بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرد؛ اما به جهت شرایط اقتصادی در جهان، استفاده از علم آمار در حوزه‌های مالی و بانکداری و به‌خصوص تصمیم‌گیری‌های کلان تجاری بسیار ویژه‌تر می‌باشد.


مهندسی عمران

با پیشرفت تمدن و توسعه شهرسازی در جهان، نیاز به متخصصین در حوزه عمران و ساختمان‌سازی بسیار موردنیاز می‌باشد. ساخت سازه‌های بزرگ‌تر، متنوع‌تر، مدرن‌تر و درعین‌حال مستحکم‌تر نیازمند مهندس عمران می‌باشد.

با این شرایط می‌توان گفت که رشته مهندسی عمران یکی از بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به استرالیا می‌باشد، چرا که نیاز به بازسازی و نوسازی شهرهای گردشگری مانند سیدنی نیازمند متخصص و مهندس در امور عمران می‌باشد تا امور لازم در زمینه ساختمان و املاک، آب، انرژی، منابع و حمل‌ونقل را سروسامان بدهند و فرایند آن را اصولی و مطمئن پیش ببرند.


گردشگری و مهمانداری

استرالیا به دلیل جاذبه‌های طبیعی فراوان و مناظر ساحلی زیبا، بسیار مشهور است و به‌عنوان سرزمین رؤیاها در جهان شناخته می‌شود. از این رو هرساله گردشگران بسیاری را نیز پذیرا می‌باشد و بدون شک با پایان یافتن پاندمی کرونا در جهان، سفرهای توریستی به این کشور آغاز خواهد شد.

طبق آمارهایی که جمع‌آوری‌شده است، کشور استرالیا به 130000 کارمند دیگر در صنعت توریسم نیاز دارد و همین امر سبب پذیرش دانشجویان و افراد دارای سابقه توسط این کشور خواهد شد.

بنابراین می‌توان این رشته را نیز جزء بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به کشور استرالیا محسوب نمود.


مدیریت بازرگانی

یکی از افراد با ارزش برای هر سازمان و اداره‌ای، افرادی هستند که در زمینه مدیریت بازرگانی تحصیل‌کرده‌اند. علم مربوط به تحلیل با سرعت بالایی درحال‌رشد است و به دنبال آن نیز فرصت‌های شغلی مرتبط با آن نیز افزایش پیدا می‌کند.

به همین منظور این رشته نیز در لیست رشته‌هایی است که مورد پذیرش در کشور استرالیا می‌باشد و پس از تحصیل نیز می‌توانید در فرصت‌های شغلی مرتبط با رشته خود، در سازمان‌های مختلف استرالیا استخدام گردید.


علوم زمین

استرالیا از منابع طبیعی و معدنی فراوانی برخوردار است و یکی دیگر از منبع درآمدهای این کشور، معادن آن هستند. از این رو مهندسان معدن و افراد متخصص را مورد پذیرش قرار می‌دهد. همچنین برای دانشجویان این رشته نیز شرایط ویژه در نظر گرفته شده و بازار کار آن نیز فراهم می‌باشد.


جمع‌بندی

رشته‌هایی که ذکر شد رشته‌هایی هستند که بسیار موردنیاز کشور استرالیا می‌باشند و در صورت داشتن شرایط مهاجرت می‌توانید به بررسی این گزینه ها بپردازید تا بتوانید آینده‌ای درخشان را برای خود رقم برنید.

امیدواریم توانسته باشیم به‌خوبی به سوال «بهترین رشته‌ها برای مهاجرت به استرالیا کدام هستند؟» پاسخ داده باشیم.

این مقاله چقدر براتون مفید بود؟

از ۱ تا ۵ به این مقاله امتیاز بدید

میانگین رتبه 0 / 5. تعداد امتیاز ها: 0

تا حالا امتیازی ثبت نشده است! برای این مقاله امتیاز ثبت کنید.

حسین شریفی

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا