کشتی های مسافربری پرکار در استانبول

کشتی های مسافربری استانبول، آخر هفته‌ها شبانه‌روزی کار می‌کنند

کشتی های مسافربری پرکار در استانبول

شهرداری استانبول در اقدامی جالب‌توجه، ساعت کار کشتی‌های مسافربری در آخر هفته‌ها را به ۲۴ ساعت افزایش داده است.

اگر قرار است به این زودی‌ها به استانبول، پایتخت گردشگری ترکیه، بروید، حتما از شنیدن این خبر که کشتی‌های مسافربری، ساعت کار خود در آخر هفته‌ها را تغییر داده‌اند و به‌صورت ۲۴ساعته فعالیت خواهند کرد، خوشحال می‌شوید. برای آگاهی از جزئیات بیشتر با این مقاله  همراه باشید.

کشتی های مسافربری پرکار در استانبول

استانبول ترکیه، تنها شهری در جهان محسوب می‌شود که در دو قاره قرار گرفته است. تنگه‌ای کوچکی به‌نام تنگه بسفر در این شهر، قاره اروپا را از آسیا جدا می‌کند.

کشتی‌های مسافربری، یکی از محبوب‌ترین راه‌ها برای گشت‌و‌گذار در شهر به شمار می‌آیند و روزانه صدها هزار مسافر را جابه‌جا می‌کنند.

شهرداری کلان‌شهر استانبول اخیرا اعلام کرده است که اسکله‌های قاضی‌کوی و اسکدار در بخش آسیایی شهر و کاراکوی و بشیکتاش در قسمت اروپایی، در شب‌های جمعه و شنبه هم فعالیت خواهند کرد.

در خط قاضی‌کوی – کاراکوی – بشیکتاش که شلوغ‌ترین اسکله‌های استانبول هستند، یک کشتی مسافربری می‌تواند در طول شب، چهار بار رفت‌وآمد کند. ۱۳ سفر هم در طول شب، بین اسکله بشیکتاش و اسکدار انجام خواهد شد.

کشتی‌ها مسافربری از نیمه شب تا یک بامداد در بازه‌های زمانی ۱۵ دقیقه‌ای، از یک بامداد تا ۳:۳۰ بامداد، در بازه‌های زمانی ۳۰ دقیقه‌ای و از آن به بعد تا ۶:۳۰ صبح، هر یک‌ساعت یک بار، حرکت خواهند کرد. بین دو اسکله بشیکتاش و اسکدار هم یک کشتی مسافربری فعال خواهد بود.

کشتی های مسافربری پرکار در استانبول

خدمات جدید کشتی‌های مسافربری، علاوه بر آسان‌کردن حمل‌و‌نقل برای بازدیدکنندگان، ۱۵ میلیون شهروند ساکن در دو بخش اروپایی و آسیایی شهر را به یکدیگر نزدیک‌تر خواهند کرد. علاوه بر این، بازدیدکنندگان پس از تاریکی شب دیگر در بخش اروپایی یا آسیایی گیر نمی‌افتند و می‌توانند به‌راحتی بین این دو بخش شهر تردد داشته باشند.

گردآوری توسط: تحقیقستان

2434

راه موفقیت، همیشه در حال ساخت است؛ موفقیت پیش رفتن است، نه به نقطه پایان رسیدن . ما در تحقیقستان تلاش میکنیم تا بهترین ها را برای شما به ارمغان آوریم.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

magnifier
توسط
تومان